ECB: betalen met biljetten leidt nauwelijks tot klimaatschade
FRANKFURT (ANP/DPA) - Het betalen met bankbiljetten heeft maar een geringe impact op het milieu. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de kwestie onderzocht en concludeert dat het jaarlijkse gebruik van contant geld van één persoon gelijkstaat aan de uitstoot van een autorit van 8 kilometer.
Volgens de ECB zijn geldautomaten relatief het meest vervuilend. Deze zijn goed voor 37 procent van de uitstoot van het totale proces. Dat is van 2004 tot 2019 al wel met ruim een derde verminderd door het energiezuiniger maken van de automaten. Ook door duurzaam katoen te gebruiken is de cashindustrie nog wat minder vervuilend geworden. De ECB wil volgende stappen zetten door het restafval van de biljettenproductie beter te recyclen.
Verder zorgen ook het vervoeren van briefgeld (35 procent) en de papierproductie (9 procent) nog voor relatief veel uitstoot. In totaal is het betalen met cash goed voor 0,01 procent van de jaarlijkse uitstoot door consumenten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
18 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geleden