ECA vraagt topclubs om steun voor uitbreiding Champions League
TURIJN (ANP) - Voorzitter Andrea Agnelli van de ECA, de belangenvereniging van topclubs uit het Europese voetbal, heeft al zijn leden gevraagd om de plannen voor uitbreiding van de Champions League te steunen. Het is de bedoeling dat het belangrijkste Europese bekertoernooi met ingang van 2024 wordt uitgebreid van 32 naar 36 deelnemers.
Het huidige poulesysteem, met groepen van vier, zou dan afgeschaft worden. In plaats daarvan zouden de deelnemers in de eerste fase tien wedstrijden spelen, vier meer dan nu, met extra inkomsten als gevolg.
"Dit is een doorbraak", zei Agnelli, tevens voorzitter van de Italiaanse kampioen Juventus, op het congres van de ECA dat online werd gehouden. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA, de organisator van de Champions League, moet volgende maand een beslissing nemen over de hervorming van het Europese toernooi. Agnelli maakt als vertegenwoordiger van de ECA deel uit van het UEFA-bestuur.
Grote clubs
Het is nog niet duidelijk hoe de vier extra plaatsen in de Champions League verdeeld gaan worden. De ECA pleit ervoor om die plekken te reserveren voor grote clubs die in het verleden Europese successen hebben behaald, maar zich via de eigen competitie niet weten te plaatsen voor het lucratieve toernooi. European Leagues, de associatie waarin veel nationale competities - waaronder ook de Eredivisie - zijn vertegenwoordigd, is daar juist weer op tegen.
Acht Nederlandse clubs (Ajax, Feyenoord, PSV, AZ, FC Twente, sc Heerenveen, Vitesse en FC Utrecht) zijn lid van de ECA. Ajax-directeur Edwin van der Sar is een van de vicevoorzitters.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
5 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
17 uur geleden