EasyJet wil bemanning toch niet verplichten tot coronatesten
SCHIPHOL (ANP) - EasyJet gaat vliegtuigbemanning toch niet verplichten om coronatesten te ondergaan. De Britse prijsvechter spreekt opmerkingen daarover van de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) tegen en denkt dat sprake is van een misverstand. Volgens de wet mag een werkgever zoiets zelfs helemaal niet verplichten, geeft een woordvoerder van easyJet aan.
VNC liep eerder abrupt weg uit gesprekken met de luchtvaartmaatschappij over het testen van bijvoorbeeld stewardessen. De vakbond dacht dat easyJet de testen verplicht wilde stellen en besloot formeel protest aan te tekenen.
Maar volgens de zegsman van easyJet bedoelde de maatschappij dat niet. Wel zou easyJet verlangen van het personeel om de testvoorschriften die door de Nederlandse overheid zijn gesteld, te volgen. "Ons personeel blijft aan boord van het vliegtuig op de plaats van bestemming. Daarom hoeft er niet getest te worden", legt hij verder uit. "Mocht het in een uitzonderlijk geval toch zo zijn dat een bemanningslid het toestel moet verlaten, geven we hen gedetailleerde informatie en eenvoudige, vrijwillige toegang tot een mogelijkheid voor een sneltest."
Meer uit Financieel
WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
15 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.
2 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.
3 uur geleden