EasyJet voorziet herstel vanaf eind mei
LONDEN (ANP/RTR) - Budgetluchtvaartmaatschappij easyJet denkt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen. Dan mogen Britten weer naar het buitenland en de prijsvechter ziet ook dat andere landen dan weer op grotere schaal vliegen mogelijk willen maken. Topman Johan Lundgren voorziet dat heel Europa aan het begin van de zomer weer open kan.
EasyJet denkt in het kwartaal van april tot en met juni tot een vijfde van de passagiers te kunnen vervoeren die in dezelfde periode in 2019 met de maatschappij vlogen. Dat begint naar verwachting nog laag, maar in juni zou het al om ruim een kwart moeten gaan, geeft Lundgren aan. "Het is moeilijk om daar nu al heel concrete voorspellingen voor te doen, want mensen boeken momenteel maar kort voor vertrek."
Waar easyJet vanaf mei heen kan vliegen, ligt volgens de topman aan de Britse regering. "Maar ik zie geen reden waarom het grootste deel van Europa in de zomer niet weer groen kan zijn." Lundgren pleit er ook voor om geen verplichte tests te eisen voor reizigers uit 'groene' landen. "De kosten zijn fors en zorgen voor een extra barrière voor sommige reizigers."
Besparen van kosten
In de eerste drie maanden van dit jaar vervoerde easyJet nog 9 procent van het aantal reizigers in 2019 door strenge lockdowns. In heel het winterseizoen, dat in oktober begon, kwam easyJet uit op 14 procent.
Het Britse bedrijf is al sinds het begin van de coronacrisis bezig met het besparen van kosten en dat ging sneller dan verwacht. EasyJet verlaagde zijn kosten met meer dan de helft en hield daardoor het brutoverlies in de eerste helft van zijn gebroken boekjaar beperkt tot tussen de 690 miljoen en 730 miljoen pond. Dat is tussen de 795 miljoen en 841 miljoen euro.
EasyJet heeft nog 2,9 miljard pond aan geld voorhanden en denkt te kunnen profiteren als er weer meer gevlogen kan worden. Door de kostenbesparingen verwacht het bedrijf dat al snel winstgevend te kunnen doen.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
1 uur geledenWILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
3 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
3 uur geleden