E-sigarettenbranche sleept Staat voor rechter om smaakjesverbod
DELFT (ANP) - De Esigbond, de brancheorganisatie voor onafhankelijke verkopers van elektronische sigaretten, sleept de Staat voor de rechter. Het gaat om een bodemprocedure tegen het verbieden van smaakjes in elektronische sigaretten. Dat verbod gaat per 1 oktober van dit jaar in, maar de Esigbond spreekt van een "schijnoplossing" en wil dat het van tafel gaat.
Volgens de brancheorganisatie voorkomt een smaakjesverbod namelijk bijvoorbeeld niet dat minderjarigen geen e-sigaret meer aanschaffen. Dat kan namelijk nog altijd via het buitenland. Zo blijft de e-sigaret in het Verenigd Koninkrijk en België verkrijgbaar, en wordt deze volgens de Esigbond daar bovendien juist ingezet om mensen te laten stoppen met roken.
Met het verbod ontneemt de Staat die kans voor Nederlanders, stelt de organisatie. "Terwijl schadevermindering met een e-sigaret juist een belangrijke stap is om Nederland rookvrij te krijgen. De overheid stimuleert hier paradoxaal genoeg juist sigarettengebruik mee," zegt Emil ’t Hart, voorzitter van de Esigbond.
Ook verwijst de branchevereniging naar de strenge regulering door de overheid in hun tabakspeciaalzaken. Daar vindt een verplichte leeftijdscontrole plaats en wordt de kwaliteit van producten gecheckt. Op die manier kunnen e-sigaretten alleen aan volwassenen worden verkocht. Bij een smaakjesverbod verdwijnen deze waarborgen volgens de Esigbond.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
57 minuten geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
3 uur geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
5 uur geleden