
Dynamo Kyiv en Rangers FC mogelijke tegenstanders van FC Twente
NYON (ANP) - Dynamo Kyiv en Rangers FC zijn de mogelijke tegenstanders van FC Twente in de play-offs voor een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League. Dat heeft een loting op het hoofdkantoor van de UEFA in het Zwitserse Nyon bepaald.
FC Twente speelt dinsdag eerst een uitduel met RB Salzburg in de derde voorronde van de Champions League. De return staat voor volgende week in Enschede op het programma. De winnaar van het tweeluik treft dus Dynamo Kyiv of Rangers FC in de play-offs voor een plek in de koningsklasse van het clubvoetbal.
De eerste duels in de play-offs voor een plaats in de Champions League staan voor 20 of 21 augustus op het programma, de returns op 27 of 28 augustus. Robin Pröpper maakte vorige week de overstap van FC Twente naar Rangers FC. De club uit Enschede nam onlangs spits Sam Lammers over van de Schotse club. Ook oud-aanvallers Danilo en Vaclav Cerny van FC Twente spelen voor Rangers FC.
FC Twente speelt komend seizoen in de Europa League als het in twee duels van RB Salzburg verliest. PSV en Feyenoord zijn al zeker van deelname aan de Champions League. AZ mag aan de Europa League deelnemen. Ajax wil zich voor de Europa League kwalificeren. Lukt dat niet, dan speelt de club uit Amsterdam komend seizoen in de Conference League.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
21 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
22 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
23 uur geleden