
Dylan Fermont weet zich uit de problemen te CAD-tekenen
VLISSINGEN - De landelijke kwalificatiewedstrijd CAD-tekenen vond afgelopen vrijdag plaats bij Scalda in Vlissingen. Dylan Fermont, derdejaars student Technicus Engineering, was een van de achttien gegadigden voor een plek op het Nederlands Kampioenschap (NK) Skills Heroes.
De wedstrijd bestond uit een ochtend- en middagdeel. Tegen het einde van het ochtenddeel crashte Dylan’s programma. Dit kostte hem, naar eigen zeggen, een halfuur om op te lossen. Het ging hem niet in de koude kleren zitten. “Het middagdeel ging erg goed.” Hoewel de acht gekwalificeerden willekeurig zijn opgenoemd, hoort Dylan tot de beste drie, zo kan hij concluderen. “Klasgenoot Matthijs Oosters is ook door. De enige manier hoe een school twee studenten kan afleveren is als zij beide tot de beste drie horen.” Hij haalde opgelucht adem. “Al mijn harde werk was niet voor niets.” Zijn top drie plek weerhoudt hem er niet van om kritisch te blijven. “Er zijn punten voor verbetering, zoals secuurder werken.”
Bij de landelijke kwalificatiewedstrijd namen de beste CAD-tekenaars van verschillende mbo scholen het tegen elkaar op. “Het was gezellig. Ik ontmoette mensen die geïnteresseerd zijn in techniek”, aldus Dylan, die niet bezig is met zijn kansen op het NK. “Ik ga mijn best doen, meer kan ik niet doen.” Hij kijkt ernaar uit. “We gaan met Scalda naar Utrecht. Het is een hele nieuwe ervaring.”d
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.
7 uur geledenVLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.
10 uur geledenVLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.
12 uur geledenVLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.
15 uur geledenVLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.
1 dag geledenVLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.
1 dag geleden