Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

Duurder vast energiecontract blijft populairder dan voor oorlog

DEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.

De belangrijkste energieleveranciers merkten vooral twee weken geleden, in de eerste dagen na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten, een run op vaste contracten. Eneco, Essent en Greenchoice zien nog steeds een grotere vraag dan voor de onrust, bij Vattenfall is de situatie wel weer ongeveer hetzelfde als daarvoor. Dat laten hun woordvoerders weten.

Bij Essent en het gelieerde Energiedirect zijn de overstappers mensen die een variabel of dynamisch contract hadden. Die laatste groep betaalt de marktprijs van dat moment, waardoor zij de gevolgen van het snel duurder geworden gas direct merken. Eneco ziet dat deze groep desondanks grotendeels vasthoudt aan hun contract. Ongeveer 7 procent van alle huishoudens heeft een dynamische overeenkomst, tegenover ruim de helft met een vast contract, zo staat in de Kamerbrief. Bij Eneco zijn de overstappers vooral mensen met een variabel contract voor onbepaalde tijd, waarbij de prijs op verschillende momenten in het jaar kan worden aangepast.

De Autoriteit Consument & Markt

Vlak na het uitbreken van de oorlog was het bij Vattenfall en Eneco enkele uren beperkt mogelijk om een vast contract af te sluiten. Inmiddels is het aanbod alweer geruime tijd zo goed als hetzelfde als voor de oorlog. Bij Eneco is vooral het contract voor drie jaar populair, dat zo'n 13 procent duurder is dan voor de oorlog.

De Autoriteit Consument & Markt controleert vanaf april of energieleveranciers de verplichte contracten voor onbepaalde tijd en één jaar vast aanbieden. Op basis van een eerste inventarisatie spreekt de toezichthouder van een "ruim aanbod", nadat dit vlak na het uitbreken van de oorlog vooral voor vaste contracten even minder was.

Meer uit Financieel

Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

8 uur geleden
Leids Pharming mag tweede medicijn ook in EU op de markt brengen

LEIDEN (ANP) - De Leidse biotechnoloog Pharming heeft toestemming gekregen om zijn tweede medicijn ook in de Europese Unie op de markt te brengen. Volgens het beursgenoteerde bedrijf is Joenja in het landenblok de eerste goedgekeurde behandeling voor APDS, een zeldzame aandoening van het immuunsysteem.

8 uur geleden
EU en Mexico tekenen vernieuwde handelsdeal in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De EU en Mexico hebben afgesproken hun afzetmarkten voor elkaar te verruimen door importtarieven verder af te schaffen. Daarvoor zijn de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de EU-leiders António Costa en de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bijeen voor een voorlopige verklaring in Mexico-Stad.

9 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties bij beveiliging op Schiphol

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en De Unie dreigen met acties bij I-SEC, een van de drie beveiligingsbedrijven op Schiphol. Ze geven de onderneming nog een week om problemen met de roosters op te lossen, anders worden op de luchthaven acties op touw gezet. Dat stelt FNV-bestuurder Serda Karabulut na berichtgeving door De Telegraaf. Aan welke acties de bonden denken, wil hij nog niet zeggen. Dat zou nog "voorbarig" zijn.

10 uur geleden
Kevin Warsh ingezworen als nieuwe baas van Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiële markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.

11 uur geleden
AEX scherpt slotrecord aan door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.

13 uur geleden
Dow-Jonesindex verder omhoog op Wall Street na slotrecord

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.

15 uur geleden