Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dure' techaandelen drukken Wall Street weer in het rood

'Dure' techaandelen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Technologieaandelen drukten op de graadmeters, nu er toch weer zorgen zijn over te hoge waarderingen voor deze bedrijven. Een dag eerder werd nog de sterkste winst sinds juni opgetekend.

Grote technologiebedrijven als Apple, Microsoft, en Amazon verloren tot 2,1 procent. Ook de fabrikant van elektrische auto's Tesla was met een verlies van 4,5 procent een sterke daler.

De verliezen houden verband met het oplopende rendement op staatsobligaties. Dat leidt tot zorgen dat de tijdens de coronapandemie hard gestegen techfondsen te duur zijn geworden.

De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,5 procent lager op 31.391,52 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 0,8 procent tot 3870,29 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 13.358,79 punten.

Huis geeft zege aan pakket

Beleggers wachten verder af hoe lang het duurt voordat de Amerikaanse Senaat een nieuwe steunpakket tegen de coronacrisis van 1,9 biljoen dollar goedkeurt. Het Huis van Afgevaardigden gaf maandag zijn zege aan het pakket.

Zoom Video eindigde de sessie uiteindelijk 9 procent lager na de publicatie van kwartaal- en jaarcijfers, terwijl het aandeel aanvankelijk hoger werd gezet. Het bedrijf verviervoudigde vorig jaar de omzet doordat werknemers wereldwijd van de een op de andere dag op afstand van kantoor moesten werken. Analisten waarschuwen echter voor tragere groei dit jaar.

Aandelen van het Chinese NIO, dat elektrische auto's maakt, reageerden ook sterk op het handelsbericht dat voor het openen van de beurzen verscheen. Ondanks een sterk gestegen omzet kelderde het bedrijf ruim 13 procent, mede door een groter dan verwacht verlies.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 59,59 dollar. Brentolie daalde 1,8 procent tot 62,56 dollar per vat. De euro was 1,2089 dollar waard, tegenover tegen 1,2077 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

1 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

3 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

3 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

4 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

5 uur geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

5 uur geleden