Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dure' techaandelen drukken Wall Street weer in het rood

'Dure' techaandelen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Technologieaandelen drukten op de graadmeters, nu er toch weer zorgen zijn over te hoge waarderingen voor deze bedrijven. Een dag eerder werd nog de sterkste winst sinds juni opgetekend.

Grote technologiebedrijven als Apple, Microsoft, en Amazon verloren tot 2,1 procent. Ook de fabrikant van elektrische auto's Tesla was met een verlies van 4,5 procent een sterke daler.

De verliezen houden verband met het oplopende rendement op staatsobligaties. Dat leidt tot zorgen dat de tijdens de coronapandemie hard gestegen techfondsen te duur zijn geworden.

De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,5 procent lager op 31.391,52 punten. De breder samengestelde S&P 500 daalde 0,8 procent tot 3870,29 punten en techbeurs Nasdaq verloor 1,7 procent tot 13.358,79 punten.

Huis geeft zege aan pakket

Beleggers wachten verder af hoe lang het duurt voordat de Amerikaanse Senaat een nieuwe steunpakket tegen de coronacrisis van 1,9 biljoen dollar goedkeurt. Het Huis van Afgevaardigden gaf maandag zijn zege aan het pakket.

Zoom Video eindigde de sessie uiteindelijk 9 procent lager na de publicatie van kwartaal- en jaarcijfers, terwijl het aandeel aanvankelijk hoger werd gezet. Het bedrijf verviervoudigde vorig jaar de omzet doordat werknemers wereldwijd van de een op de andere dag op afstand van kantoor moesten werken. Analisten waarschuwen echter voor tragere groei dit jaar.

Aandelen van het Chinese NIO, dat elektrische auto's maakt, reageerden ook sterk op het handelsbericht dat voor het openen van de beurzen verscheen. Ondanks een sterk gestegen omzet kelderde het bedrijf ruim 13 procent, mede door een groter dan verwacht verlies.

Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent goedkoper op 59,59 dollar. Brentolie daalde 1,8 procent tot 62,56 dollar per vat. De euro was 1,2089 dollar waard, tegenover tegen 1,2077 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

5 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

5 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

7 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

7 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

10 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

11 uur geleden