Dumoulin voelt zich leeg en twijfelt over voortzetten Vuelta
LEKUNBERRI (ANP) - Tom Dumoulin verloor tijdens de tweede etappe in de Ronde van Spanje ruim acht minuten en "voelt zich leeg". De Limburger gaat in beraad of hij nog wel van waarde kan zijn voor zijn ploeg Jumbo-Visma in de Vuelta. "Dat is een vraag voor later, niet eentje voor vlak na de koers", aldus de Nederlander.
Op de klim richting de top van de Alto de San Miguel de Aralar, een klim van de eerste categorie, kon Dumoulin niet volgen. "Ik ben gewoon leeg", vervolgde de wielrenner. "Geen energie. Er zit niet veel in mijn benen op dit moment. Het lijkt erop dat ik nu een terugslag krijg van het drukke programma de afgelopen maanden."
Waar Dumoulin veel terrein verloor, wist kopman Primoz Roglic de leiderstrui van de Vuelta op dag twee met succes te verdedigen. De Sloveen is "na opnieuw een zware etappe" onder de indruk van zijn concurrentie. "Richard Carapaz en Team Movistar hebben laten zien in goede vorm te zijn." Roglic' ploeggenoot Sepp Kuss wilde de bergpunten op de top van Alto de San Miguel de Aralar graag pakken en demarreerde, maar werd door zijn kopman Roglic teruggeroepen. "Hij had Carapaz in zijn wiel en moest daarom stoppen."
Roglic loofde zijn ploeg en ritwinnaar Marc Soler. "We hebben de etappe gecontroleerd, en het team heeft mij in goede positie gehouden. Bergop ging het snel. Soler was sterker vandaag en heeft verdiend gewonnen."
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
19 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
1 dag geleden