Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin na machtsgreep Roglic: nu niet overmoedig worden

Dumoulin na machtsgreep Roglic: nu niet overmoedig worden

LARUNS (ANP) - Wielrenner Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) reageerde na de negende etappe, waarin zijn Sloveense ploeggenoot Primoz Roglic de leiding in het klassement pakte, redelijk nuchter op het nieuwe succes in de Tour de France voor zijn team. "We hebben in elk geval het geel, maar we hadden ook wel heel graag de etappewinst gehad. Maar laten we niet overmoedig worden, we hebben hard gereden voor die gele trui. Dit was een mooie dag om het geel te pakken, denk ik, zo halverwege de Tour. Mooi dat het is gelukt", zei hij tegen de NOS.

Dumoulin sprak van een groot gevecht in de Pyreneeën. "We hadden verwacht dat de ontsnapping voor de eerste belangrijke klim zou ontstaan, maar dat gebeurde niet. Daardoor was het de hele dag koers. Op die lange klim konden we controle houden, maar Hirschi was ontzettend sterk. Die reed weg op die klim en bouwde zijn voorsprong flink uit. Respect voor hem, ongelooflijk. We probeerden het gat zo klein mogelijk te houden en uiteindelijk is dat gelukt. Daardoor kon Primoz nog sprinten voor de overwinning, maar hij werd helaas net geklopt." De Sloveen Tadej Pogacar won de rit.

Dumoulin eindigde zelf als zeventiende, op bijna een minuut van de winnaar. "Ik voelde me beter dan op zaterdag. Ik kom nog steeds wel wat tekort, natuurlijk. Het gaat ook niet in één dag helemaal omslaan, maar ik zat in elk geval weer met een beter gevoel op de fiets."

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

18 minuten geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

1 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

1 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

2 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

3 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

6 uur geleden