Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin na debacle voor Jumbo-Visma in Tour: flinke klap

Dumoulin na debacle voor Jumbo-Visma in Tour: flinke klap

LA PLANCHE DES BELLES FILLES (ANP) - "Dit zagen we niet aankomen." Tom Dumoulin was net als vele Tourvolgers verbluft met de afloop van de 20e en voorlaatste etappe van de Tour de France. Niet zijn kopman Primoz Roglic maar diens jonge landgenoot Tadej Pogacar gaat de Tour de France winnen na een spectaculaire zege in de individuele tijdrit. De rouw was groot bij team Jumbo-Visma. "Hier hadden we geen rekening mee gehouden, dit is een flinke klap", zei Dumoulin, die zelf goed was voor de tweede tijd.

"Wat moet ik zeggen? Het is gebeurd. Ik zou niet weten hoe Pogacar hier een minuut sneller omhoog is gereden dan ik", zei Dumoulin na de rit over ruim 36 kilometer waarvan de laatste 9 omhoog liepen. "Er was niks mis met Roglic. Hij voelde zich prima en wordt vijfde. Het is misschien niet de tijdrit van zijn leven, maar ook niet zo slecht. Hij wordt op waarde geklopt."

Of Roglic misschien te lijden had gehad onder de druk nadat hij al bij het eerste meetpunt achterop was geraakt, wist Dumoulin niet. "Ik weet alleen dat ik nooit tussentijden wil horen. Dat leidt mij af. Maar ik weet niet hoe hij ermee omgaat."

Aan zijn eigen prestatie, die hem plots weer in beeld brengt als kanshebber voor het podium op de tijdrit bij de WK komende week, wilde de Limburger niet te veel woorden vuil maken. "Toen ik finishte dacht ik dat mijn tijd misschien nog genoeg zou zijn voor de winst, maar Pogacar was vandaag gewoon veel te sterk. Het was een totaal ander niveau. Maar mijn prestatie doet er hier niet toe, we verliezen de Tour. Daarover ben ik gewoon zeer teleurgesteld. Ik heb goed gereden, maar vandaag heb ik daar niets aan."

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

5 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

6 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

7 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

7 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

8 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

8 uur geleden