Dumoulin kijkt uit naar finish op 'geitenpad' in Tour
VILLARD-DE-LANS (ANP) - Tom Dumoulin ging er al vaak skiën, op de pistes bij Méribel. Woensdag is de Col de la Loze, een van de bergen rond het skioord, de hoogste finishlocatie in deze Tour de France met de streep op 2304 meter. "Ik kijk ernaar uit. Het is eigenlijk een skipiste waarop nu een soort geitenpad is gelegd omhoog", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma dinsdag bij de NOS na de door de Duitser Lennard Kämna gewonnen zestiende etappe. De gele trui van zijn Sloveense ploeggenoot Primoz Roglic was niet in gevaar geweest.
Dat kan woensdag anders zijn in misschien wel de lastigste rit uit deze ronde. "Ik denk dat het de dag erna misschien nog zwaarder is, maar de aankomst in Méribel is wel veel lastiger." Daarom deden de renners van Jumbo-Visma het dinsdag relatief rustig aan en lieten ze een grote kopgroep begaan. "Er viel voor ons weinig te winnen vandaag. Op het einde versnelde Pogacar nog even, zoals we verwacht hadden. Hij voelt zich goed. Maar we hadden alles onder controle en zijn weer een dagje verder. We hebben onze krachten nog nodig de komende dagen." De Sloveen Tadej Pogacar is de naaste belager van Roglic. Het verschil tussen de landgenoten bedraagt 40 seconden.
De rit van woensdag brengt Dumoulin in een gebied dat hij goed kent. "Ik heb er vaak geskied en we hebben deze col vorige maand ook nog verkend. Ik herkende er veel, al was het nu groen in plaats van wit. Het is een mooie klim, zeer onregelmatig met dan weer stukken van 20 procent stijging, dan weer 5 procent. Hij is wel goed geasfalteerd." Het pad waar Dumoulin over sprak betreft de laatste 7 kilometer van de in totaal 21 kilometer lange slotklim. Het is een nieuwe weg, speciaal aangelegd voor fietsfanaten. "Ik houd er wel van, het is een heel bijzondere weg. Ik heb er heel wat foto's gemaakt."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
20 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
21 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden