Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin kijkt uit naar finish op 'geitenpad' in Tour

Dumoulin kijkt uit naar finish op 'geitenpad' in Tour

VILLARD-DE-LANS (ANP) - Tom Dumoulin ging er al vaak skiën, op de pistes bij Méribel. Woensdag is de Col de la Loze, een van de bergen rond het skioord, de hoogste finishlocatie in deze Tour de France met de streep op 2304 meter. "Ik kijk ernaar uit. Het is eigenlijk een skipiste waarop nu een soort geitenpad is gelegd omhoog", vertelde de Limburger van Jumbo-Visma dinsdag bij de NOS na de door de Duitser Lennard Kämna gewonnen zestiende etappe. De gele trui van zijn Sloveense ploeggenoot Primoz Roglic was niet in gevaar geweest.

Dat kan woensdag anders zijn in misschien wel de lastigste rit uit deze ronde. "Ik denk dat het de dag erna misschien nog zwaarder is, maar de aankomst in Méribel is wel veel lastiger." Daarom deden de renners van Jumbo-Visma het dinsdag relatief rustig aan en lieten ze een grote kopgroep begaan. "Er viel voor ons weinig te winnen vandaag. Op het einde versnelde Pogacar nog even, zoals we verwacht hadden. Hij voelt zich goed. Maar we hadden alles onder controle en zijn weer een dagje verder. We hebben onze krachten nog nodig de komende dagen." De Sloveen Tadej Pogacar is de naaste belager van Roglic. Het verschil tussen de landgenoten bedraagt 40 seconden.

De rit van woensdag brengt Dumoulin in een gebied dat hij goed kent. "Ik heb er vaak geskied en we hebben deze col vorige maand ook nog verkend. Ik herkende er veel, al was het nu groen in plaats van wit. Het is een mooie klim, zeer onregelmatig met dan weer stukken van 20 procent stijging, dan weer 5 procent. Hij is wel goed geasfalteerd." Het pad waar Dumoulin over sprak betreft de laatste 7 kilometer van de in totaal 21 kilometer lange slotklim. Het is een nieuwe weg, speciaal aangelegd voor fietsfanaten. "Ik houd er wel van, het is een heel bijzondere weg. Ik heb er heel wat foto's gemaakt."

Meer uit Sport

Conijn is blij dat ze schaatsen aanpaste na mislukte 3000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is blij dat ze haar schaatsen heeft aangepast na haar tegenvallende rit op de 3000 meter van afgelopen zaterdag op de Spelen van Milaan. Met aangepast materiaal reed ze naar olympisch zilver op de 5000 meter, net achter de Italiaanse Francesca Lollobrigida en vlak voor de Noorse Ragne Wiklund.

25 minuten geleden
Oud-olympisch kampioenen Bergsma en Bloemen tegen elkaar op 10 km

MILAAN (ANP) - Schaatsers Jorrit Bergsma en Ted-Jan Bloemen zijn bij de Olympische Spelen in Milaan aan elkaar gekoppeld op de 10 kilometer. De twee routiniers van 40 en 39 jaar wonnen allebei olympisch goud op de langste afstand, Bergsma in 2014 in Sotsji en de voor Canada uitkomende Bloemen in 2018 in Pyeongchang.

27 minuten geleden
Conijn dacht even aan goud maar is blij met zilver op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Merel Conijn is "heel blij" met haar zilveren medaille op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige schaatsster moest op de 5000 meter het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. "Ik heb heel even gedacht aan goud, maar ik denk dat ik hier heel blij mee mag zijn", zei ze tegen de NOS.

1 uur geleden
Verstappen hekelt nieuwe reglementen voor Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft tegenover verschillende Nederlandse media de nieuwe reglementen "niet Formule 1-waardig" genoemd. De viervoudig wereldkampioen zei dat op de tweede testdag in Bahrein. Verstappen twijfelde zelfs aan zijn toekomst in de koningsklasse van de autosport. "Het is gewoon niet leuk om mee te rijden", zei Verstappen tegen onder andere het AD.

1 uur geleden
Conijn zorgt op 5000 meter voor derde zilver op Spelen van Milaan

MILAAN (ANP) - Merel Conijn heeft Nederland op de 5000 meter aan het derde zilver geholpen op de Olympische Spelen van Milaan. De 24-jarige Amsterdamse moest in het Milano Speed Skating Stadium met 6.46,27 het goud laten aan Francesca Lollobrigida uit Italië. Zij won in 6.46,17 en greep na de titel op de 3000 meter haar tweede goud. Het brons ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen met 6.46,34.

2 uur geleden
Van de Zandschulp ten koste van Tsitsipas naar kwartfinale Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen Australiër Alex De Minaur, die de Zwitser Stan Wawrinka in twee sets versloeg: 6-4 6-2.

3 uur geleden
Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

5 uur geleden