Dumoulin kanshebber in tijdrit op WK wielrennen
IMOLA (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen worden vrijdag vervolgd met de tijdrit voor de mannen. Opnieuw behoort een Nederlandse renner tot de favorieten, al is dat minder vanzelfsprekend dan bij de vrouwen waar Anna van der Breggen donderdag de titel veroverde. Tom Dumoulin, de wereldkampioen van 2017, kan één resultaat overleggen: de tweede plaats in de tijdrit van de Tour afgelopen zaterdag achter Tourwinnaar Tadej Pogacar.
Het was vanwege een slepende knieblessure en de coronapauze Dumoulins eerste optreden in een race tegen de klok in vijftien maanden. Eerder veroverde hij ook al brons (2014) en zilver (2018) op een WK.
Dumoulin gaat vrijdag om 15.51 uur als twee na laatste wielrenner van start op het racecircuit van Imola. Daar ligt een licht glooiend parcours over ruim 31 kilometer. Na de Limburger van Jumbo-Visma verschijnen nog de Italiaan Filippo Ganna en de Australische titelverdediger Rohan Dennis op het startpodium. Ganna werd vorig jaar in Yorkshire derde achter Dennis en de Belg Remco Evenepoel. Die ontbreekt door een val in de Ronde van Lombardije. Zijn landgenoot Wout van Aert start wel en geldt ook als een van de favorieten. Jos van Emden is de andere Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
2 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
5 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
8 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
8 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
9 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
13 uur geleden