Dumoulin kanshebber in tijdrit op WK wielrennen
IMOLA (ANP) - De wereldkampioenschappen wielrennen worden vrijdag vervolgd met de tijdrit voor de mannen. Opnieuw behoort een Nederlandse renner tot de favorieten, al is dat minder vanzelfsprekend dan bij de vrouwen waar Anna van der Breggen donderdag de titel veroverde. Tom Dumoulin, de wereldkampioen van 2017, kan één resultaat overleggen: de tweede plaats in de tijdrit van de Tour afgelopen zaterdag achter Tourwinnaar Tadej Pogacar.
Het was vanwege een slepende knieblessure en de coronapauze Dumoulins eerste optreden in een race tegen de klok in vijftien maanden. Eerder veroverde hij ook al brons (2014) en zilver (2018) op een WK.
Dumoulin gaat vrijdag om 15.51 uur als twee na laatste wielrenner van start op het racecircuit van Imola. Daar ligt een licht glooiend parcours over ruim 31 kilometer. Na de Limburger van Jumbo-Visma verschijnen nog de Italiaan Filippo Ganna en de Australische titelverdediger Rohan Dennis op het startpodium. Ganna werd vorig jaar in Yorkshire derde achter Dennis en de Belg Remco Evenepoel. Die ontbreekt door een val in de Ronde van Lombardije. Zijn landgenoot Wout van Aert start wel en geldt ook als een van de favorieten. Jos van Emden is de andere Nederlandse deelnemer.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
15 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
17 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
20 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
22 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
1 dag geleden