Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dumoulin geniet tijdens loodzware bergrit in de Tour

Dumoulin geniet tijdens loodzware bergrit in de Tour

MÉRIBEL (ANP) - Tom Dumoulin was een tevreden man na afloop van de loodzware zeventiende etappe van de Tour de France. "Heel goed, bijna perfect", zei hij aan de finish. "Primoz Roglic heeft weer een beetje tijd gepakt op zijn voornaamste concurrent Pogacar. Dat is heel mooi", doelde hij op de tijdwinst van zijn kopman.

Roglic kwam als tweede over de finish, 15 seconden achter de Colombiaanse ritwinnaar Miguel Ángel López (Astana). Tadej Pogacar eindigde als derde en zag zijn achterstand op geletruidrager Roglic in het algemeen klassement groeien tot 57 seconden. "Dat is mooi maar nog lang niet genoeg om zeker te zijn met die etappe van donderdag", blikte Dumoulin vooruit naar de derde bergrit op rij.

"We hadden alles onder controle", zei Dumoulin. "We hoefden de kopgroep niet terug te halen en Bahrain nam het initiatief in het peloton. Dat was wel lekker. Dat was goed voor ons."

De Col de la Loze, de afsluitende klim van de zeventiende etappe, lijkt de zwaarste berg van deze editie van de Tour de France. De renners moesten 21 kilometer lang omhoog naar de finish, met stijgingspercentages van soms 24 procent. Veel coureurs gingen kapot. Dumoulin had ook niet veel meer over na het kopwerk dat hij moest verrichten. Toch kwam hij nog als tiende over de finish. En hij genoot.

"Ik hou hiervan", zei hij. "Ik vind dit echt mooi. Ik ben niet in topvorm, ik doe niet echt mee. En met mijn gewicht zal deze aankomst mij misschien wel altijd tijd kosten. Maar ik vind het fantastisch. Kijk eens wat een uitzicht. Van mij mogen dit soort bergen in de Tour. Maar niet iedere dag."

Meer uit Sport

Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

4 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

6 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

6 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

15 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

16 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

17 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden