Dumoulin geniet tijdens loodzware bergrit in de Tour
MÉRIBEL (ANP) - Tom Dumoulin was een tevreden man na afloop van de loodzware zeventiende etappe van de Tour de France. "Heel goed, bijna perfect", zei hij aan de finish. "Primoz Roglic heeft weer een beetje tijd gepakt op zijn voornaamste concurrent Pogacar. Dat is heel mooi", doelde hij op de tijdwinst van zijn kopman.
Roglic kwam als tweede over de finish, 15 seconden achter de Colombiaanse ritwinnaar Miguel Ángel López (Astana). Tadej Pogacar eindigde als derde en zag zijn achterstand op geletruidrager Roglic in het algemeen klassement groeien tot 57 seconden. "Dat is mooi maar nog lang niet genoeg om zeker te zijn met die etappe van donderdag", blikte Dumoulin vooruit naar de derde bergrit op rij.
"We hadden alles onder controle", zei Dumoulin. "We hoefden de kopgroep niet terug te halen en Bahrain nam het initiatief in het peloton. Dat was wel lekker. Dat was goed voor ons."
De Col de la Loze, de afsluitende klim van de zeventiende etappe, lijkt de zwaarste berg van deze editie van de Tour de France. De renners moesten 21 kilometer lang omhoog naar de finish, met stijgingspercentages van soms 24 procent. Veel coureurs gingen kapot. Dumoulin had ook niet veel meer over na het kopwerk dat hij moest verrichten. Toch kwam hij nog als tiende over de finish. En hij genoot.
"Ik hou hiervan", zei hij. "Ik vind dit echt mooi. Ik ben niet in topvorm, ik doe niet echt mee. En met mijn gewicht zal deze aankomst mij misschien wel altijd tijd kosten. Maar ik vind het fantastisch. Kijk eens wat een uitzicht. Van mij mogen dit soort bergen in de Tour. Maar niet iedere dag."
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
3 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
6 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
9 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
9 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
10 uur geleden