Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden zorgmedewerkers klappen voor zichzelf

Duizenden zorgmedewerkers klappen voor zichzelf

LEIDEN (ANP) - Duizenden zorgmedewerkers van academische ziekenhuizen hebben dinsdag aan het begin van de middag meegedaan aan een applaus voor zichzelf, als onderdeel van de landelijke actiedag voor betere arbeidsvoorwaarden en een lagere werkdruk.

Volgens medeorganisator FNV waren het er in het AMC in Amsterdam circa 600, in het UMC in Utrecht 800, in het Radboud in Nijmegen zo'n 800 en in het LUMC in Leiden zeker 600. Het applaus werd gegeven met een knipoog naar een actie van vorig jaar, toen de Nederlanders werd gevraagd met zijn allen te klappen voor zorgmedewerkers.

Het applaus begon om 12.05 uur. "Het is namelijk niet eens meer vijf voor twaalf, maar inmiddels vijf over twaalf", aldus de FNV.

Protestmarsen

De acht academische ziekenhuizen doen mee aan de demonstratieve zondagsdienst die de hele dinsdag duurt. De deelnemers aan het protest houden verder protestmarsen rond de ziekenhuizen, sport- en mindfulnessclinics, pubquizzen over de cao, voorleesmarathons op kinderafdelingen en speeches op zeepkisten.

Zorgmedewerkers van het UMC Groningen gebruiken de actie onder meer om zogenoemde happy stones te maken om later neer te leggen voor patiƫnten, aldus de FNV. Happy stones worden al jaren gemaakt. Mensen beschilderen een steen en leggen die dan ergens neer om de vinder er blij mee te maken.

Meer uit Binnenland

Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

2 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

6 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

10 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

12 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

20 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

21 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

23 uur geleden