Duizenden zorgmedewerkers klappen voor zichzelf
LEIDEN (ANP) - Duizenden zorgmedewerkers van academische ziekenhuizen hebben dinsdag aan het begin van de middag meegedaan aan een applaus voor zichzelf, als onderdeel van de landelijke actiedag voor betere arbeidsvoorwaarden en een lagere werkdruk.
Volgens medeorganisator FNV waren het er in het AMC in Amsterdam circa 600, in het UMC in Utrecht 800, in het Radboud in Nijmegen zo'n 800 en in het LUMC in Leiden zeker 600. Het applaus werd gegeven met een knipoog naar een actie van vorig jaar, toen de Nederlanders werd gevraagd met zijn allen te klappen voor zorgmedewerkers.
Het applaus begon om 12.05 uur. "Het is namelijk niet eens meer vijf voor twaalf, maar inmiddels vijf over twaalf", aldus de FNV.
Protestmarsen
De acht academische ziekenhuizen doen mee aan de demonstratieve zondagsdienst die de hele dinsdag duurt. De deelnemers aan het protest houden verder protestmarsen rond de ziekenhuizen, sport- en mindfulnessclinics, pubquizzen over de cao, voorleesmarathons op kinderafdelingen en speeches op zeepkisten.
Zorgmedewerkers van het UMC Groningen gebruiken de actie onder meer om zogenoemde happy stones te maken om later neer te leggen voor patiënten, aldus de FNV. Happy stones worden al jaren gemaakt. Mensen beschilderen een steen en leggen die dan ergens neer om de vinder er blij mee te maken.
Meer uit Binnenland
ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).
1 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
16 uur geleden