Duizenden mensen ondanks virus naar massabruiloft in Zuid-Korea
SEOUL (ANP/RTR) - Mensen vanuit de hele wereld zijn ondanks het nieuwe coronavirus vrijdag naar een massabruiloft in Zuid-Korea gekomen. Ruim 30.000 mensen kwamen af op het evenement in Gapyeong, net buiten hoofdstad Seoul. Zeker 6000 stellen trouwden voor het eerst. De anderen hertrouwden of woonden de massabruiloft, die uitging van de zogenoemde Verenigingskerk, bij als gast. In Zuid-Korea zijn zeker vijftien mensen besmet met het coronavirus.
Bruidegom Lee Kwon-seok heeft geen moment overwogen om zijn trouwerij vanwege het besmettelijke virus uit te stellen. "Ik ben erg blij om bij deze gezegende bruiloft aanwezig te zijn", zei hij. Kwon-seok en zijn vrouw droegen wel allebei een mondkapje. Hij een zwarte, passend bij zijn zwarte trouwpak, zij een witte omdat ze een witte jurk droeg.
Niet iedereen droeg vrijdag een mondmasker. "Ik wil mooi zijn voor mijn man, dus heb daarom geen mondkapje opgezet", zei een bruid uit het West-Afrikaanse Benin.
Verenigingskerk
In Zuid-Korea vinden vaker massabruiloften vanuit de Verenigingskerk plaats. Deze kerk werd in 1954 gesticht door de omstreden dominee Sun Myung-moon, die in 2012 overleed. Moon zag zichzelf als opvolger van Jezus. Zijn kerk staat bekend om haar agressieve bekeringsmethodes.
Wereldwijd zijn zeker 31.000 mensen besmet geraakt met het coronavirus. In China, waar de ziekte voor het eerst uitbrak, overleden al ruim 630 mensen aan de gevolgen ervan.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
19 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
7 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
19 uur geleden