Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden lopen Vrouwenmars tegen Trump en benoeming Barrett

Duizenden lopen Vrouwenmars tegen Trump en benoeming Barrett

WASHINGTON (ANP/AFP) - Duizenden, vooral vrouwelijke demonstranten, hebben zaterdag in Washington geprotesteerd tegen de kandidaat voor het Hooggerechtshof van president Donald Trump. Ook riepen zij op Trump weg te stemmen bij de verkiezingen van 3 november.

Ook elders in de VS zijn mensen de straat opgegaan. De demonstraties zijn geïnspireerd door de eerste Vrouwenmars in Washington, een grote demonstratie tegen Trump, die een dag na zijn inhuldiging in 2017 werd gehouden. Zaterdag was de opkomst aanzienlijk kleiner vanwege het coronavirus.

De demonstranten brachten ook hulde aan de onlangs op 87-jarige leeftijd overleden progressieve opperrechter Ruth Bader Ginsburg, volgens hen een icoon voor vrouwen en progressieven. Ze protesteerden echter vooral tegen de keuze van Trump om haar te laten opvolgen door de conservatieve rechter Amy Coney Barrett.

Mondmaskers

De mars in Washington begon in de buurt van het Witte Huis en liep langs het Capitool naar de National Mall. De meeste demonstranten droegen mondmaskers. Sommigen waren uitgedost als Ginsburg in zwarte gewaden met witte kanten kragen. Anderen droegen gebreide roze hoeden die op de oorspronkelijke mars werden gedragen. Op spandoeken waren teksten te lezen als 'Trump/Pence Nu Weg' en 'Dump Trump'.

In de stad In New York waren zo'n driehonderd mensen bijeen op Manhattan's Washington Square, velen ook met roze hoeden en borden ter ondersteuning van Trump's Democratische tegenstanders Joe Biden en Kamala Harris of ter ere van Ginsburg. Het was een van de vijf marsen in de stad.

Meer uit Buitenland

Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

2 uur geleden
Zeldzaam exemplaar eerste Supermancomic verkocht voor 15 miljoen

NEW YORK (ANP) - In New York is een zeldzaam exemplaar van een comic uit 1938 van Superman verkocht voor 15 miljoen dollar (zo'n 13 miljoen euro). Volgens Amerikaanse media is het een recordbedrag dat is neergeteld voor een oud stripboek. De strip, met als titel Action Comics No. 1, lag in 1938 in de winkel voor 10 dollarcent.

2 uur geleden
Noord-Korea zegt drone uit Zuid-Korea te hebben neergehaald

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.

5 uur geleden
Astronauten NASA nog zeker enkele dagen in ISS

WASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.

5 uur geleden
Nationale Opera VS vertrekt uit Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.

5 uur geleden
Australische premier waarschuwt voor extreem weer en bosbranden

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". In deelstaat Victoria is zaterdag de noodtoestand afgekondigd om de hulpdiensten meer bevoegdheden te geven bij het blussen van bosbranden. Zeker 130 gebouwen in die staat zijn in vlammen opgegaan.

7 uur geleden
Nieuwe beelden van ICE-agent tonen schietpartij Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.

8 uur geleden