Duizenden lopen Vrouwenmars tegen Trump en benoeming Barrett
WASHINGTON (ANP/AFP) - Duizenden, vooral vrouwelijke demonstranten, hebben zaterdag in Washington geprotesteerd tegen de kandidaat voor het Hooggerechtshof van president Donald Trump. Ook riepen zij op Trump weg te stemmen bij de verkiezingen van 3 november.
Ook elders in de VS zijn mensen de straat opgegaan. De demonstraties zijn geïnspireerd door de eerste Vrouwenmars in Washington, een grote demonstratie tegen Trump, die een dag na zijn inhuldiging in 2017 werd gehouden. Zaterdag was de opkomst aanzienlijk kleiner vanwege het coronavirus.
De demonstranten brachten ook hulde aan de onlangs op 87-jarige leeftijd overleden progressieve opperrechter Ruth Bader Ginsburg, volgens hen een icoon voor vrouwen en progressieven. Ze protesteerden echter vooral tegen de keuze van Trump om haar te laten opvolgen door de conservatieve rechter Amy Coney Barrett.
Mondmaskers
De mars in Washington begon in de buurt van het Witte Huis en liep langs het Capitool naar de National Mall. De meeste demonstranten droegen mondmaskers. Sommigen waren uitgedost als Ginsburg in zwarte gewaden met witte kanten kragen. Anderen droegen gebreide roze hoeden die op de oorspronkelijke mars werden gedragen. Op spandoeken waren teksten te lezen als 'Trump/Pence Nu Weg' en 'Dump Trump'.
In de stad In New York waren zo'n driehonderd mensen bijeen op Manhattan's Washington Square, velen ook met roze hoeden en borden ter ondersteuning van Trump's Democratische tegenstanders Joe Biden en Kamala Harris of ter ere van Ginsburg. Het was een van de vijf marsen in de stad.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is maandag niet fysiek aanwezig als de rechtbank van Oslo uitspraak doet in zijn strafzaak. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit zal zijn veroordeling via een videoverbinding volgen, meldt de rechtbank aan het Noorse persbureau NTB.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de manier waarop zijn aanstaande deal met Iran wordt neergezet in de Iraanse media. Volgens hem klopt er niks van de berichten over de inhoud van de overeenkomst.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen is naar eigen zeggen maar deels gebonden aan het Europese asiel- en migratiepact dat vrijdag in werking is getreden. Het land zal geen extra asielzoekers accepteren en zal het pact ook maar gedeeltelijk uitvoeren. Het ministerie van Binnenlandse Zaken beklemtoonde dat het migratiepact is "aangepast aan de Poolse omstandigheden". Het land is "vrijgesteld van de herverdeling van migranten binnen de Europese Unie en de daarbij horende onkosten".
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De in Duitsland gestrande bultrug Timmy heeft na een omstreden reddingsactie vermoedelijk slechts enkele dagen geleefd. Dat melden de Duitse autoriteiten nadat informatie was onderzocht uit de zender die het dier bij zich droeg.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/RTR/DPA) - De luchthaven van Hamburg waarschuwt reizigers voor hinder nadat een veiligheidsincident tot een ontruiming had geleid. Een woordvoerder voorspelt flinke vertragingen en annuleringen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse kunstenaar David Hockney is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt persbureau AFP, dat zich baseert op informatie van de agent van de artiest.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De luchthaven van de Duitse stad Hamburg wordt ontruimd vanwege een veiligheidsincident. Dat meldt regionale omroep NDR. Onduidelijk is nog wat er precies aan de hand is.
5 uur geleden