Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden inwoners Hongkong in de rij voor mondkapjes

Duizenden inwoners Hongkong in de rij voor mondkapjes

HONGKONG (ANP) - Duizenden inwoners van Hongkong hebben de nacht buiten doorgebracht om medische mondkapjes te kunnen kopen. De krant South China Morning Post bericht dat zich woensdagochtend al zo'n 10.000 mensen hadden verzameld in het gebied Kowloon Bay.

Het handelsbedrijf Luck Well International Holdings verwacht woensdag alle 11.000 dozen met elk vijftig mondkapjes te verkopen. Die producten zijn sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet aan te slepen in de metropool, waar tot dusver achttien besmettingen zijn gemeld. Er overleed dinsdag voor het eerst een patiënt aan het virus.

De onderneming riep mensen in de nacht van dinsdag op woensdag op niet meer in de rij te gaan staan. Dat haalde weinig uit: de rij zou op enig punt zo'n 4 kilometer lang zijn geweest. Een manager bij Luck Well International Holdings noemt het vervelend dat mensen "20 tot 30 uur" moeten wachten om mondkapjes te kunnen kopen.

Een 30-jarige vrouw vertelde dat ze dinsdag om 18.00 uur in de rij ging staan. Toen stonden er al zo'n tweehonderd mensen voor haar. "Ik kreeg het nieuws en ging meteen in de rij staan om 's nachts te wachten."

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

1 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

2 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

2 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

3 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

4 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

6 uur geleden