Duizenden inwoners Hongkong in de rij voor mondkapjes
HONGKONG (ANP) - Duizenden inwoners van Hongkong hebben de nacht buiten doorgebracht om medische mondkapjes te kunnen kopen. De krant South China Morning Post bericht dat zich woensdagochtend al zo'n 10.000 mensen hadden verzameld in het gebied Kowloon Bay.
Het handelsbedrijf Luck Well International Holdings verwacht woensdag alle 11.000 dozen met elk vijftig mondkapjes te verkopen. Die producten zijn sinds de uitbraak van het nieuwe coronavirus niet aan te slepen in de metropool, waar tot dusver achttien besmettingen zijn gemeld. Er overleed dinsdag voor het eerst een patiënt aan het virus.
De onderneming riep mensen in de nacht van dinsdag op woensdag op niet meer in de rij te gaan staan. Dat haalde weinig uit: de rij zou op enig punt zo'n 4 kilometer lang zijn geweest. Een manager bij Luck Well International Holdings noemt het vervelend dat mensen "20 tot 30 uur" moeten wachten om mondkapjes te kunnen kopen.
Een 30-jarige vrouw vertelde dat ze dinsdag om 18.00 uur in de rij ging staan. Toen stonden er al zo'n tweehonderd mensen voor haar. "Ik kreeg het nieuws en ging meteen in de rij staan om 's nachts te wachten."
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
2 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
9 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
16 uur geleden