Duizenden hotelannuleringen na aardbevingswaarschuwing in Japan
TOKIO (ANP/AFP) - In Japan zijn duizenden hotelreserveringen geannuleerd sinds vorige week een waarschuwing is afgegeven voor een mogelijke zware aardbeving. De annuleringen komen op een van de drukste momenten van het jaar voor hoteliers.
De Japanse meteorologische dienst sprak donderdag van een verhoogd risico op een "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust. Dit gebied loopt van Shizuoka ten westen van Tokio tot het zuidelijkste puntje van het zuidwestelijke eiland Kyushu. Inwoners werden opgeroepen voorbereidingen te treffen voor het geval er inderdaad een zware aardbeving plaatsvindt.
Sinds de waarschuwing hebben minstens 9400 mensen hun hotelreserveringen geannuleerd in het westen van Kochi, een van de regio's die bij een beving naar verwachting het zwaarst getroffen worden. Een lokale vakbond heeft dat bekendgemaakt en meldt ook dat hoteliers tussen 9 en 18 augustus een winst van ongeveer 140 miljoen yen (bijna 870.000 euro) mislopen. In deze periode valt een feestdag waarop veel Japanners naar hun geboorteplaats gaan om hun voorouders te eren.
Volgens lokale media wordt de waarschuwing donderdag ingetrokken als er geen afwijkingen in seismische activiteit worden gedetecteerd. De Japanse meteorologische dienst had de waarschuwing nog nooit eerder afgegeven. Deze volgde op een aardbeving met een kracht van 7,1 in het zuiden van Japan. Daarbij liepen veertien mensen verwondingen op.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.
16 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran is niet bezig met het leggen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, benadrukte de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi. "Helemaal niet, dit is niet waar." De Verenigde Staten stelden eerder deze week zestien mijnenleggers in de buurt van de strategische waterweg te hebben uitgeschakeld, al zei president Donald Trump dat er geen aanwijzingen waren dat het land mijnen zou hebben gelegd.
33 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft aanvallen uitgevoerd in het centrum van Beiroet. Op beelden van persbureau AFP is te zien hoe rook opstijgt uit een pand in de wijk Bachoura, die grenst aan het oude stadscentrum en vlak bij onder meer het kantoor van de Libanese premier en het parlement ligt. Volgens Israël was de aanval gericht tegen het door Iran gesteunde Hezbollah.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag is een onderzoek begonnen naar vermeende misdaden tegen de menselijkheid gepleegd door Belarus. Litouwen had het hof daartoe in 2024 verzocht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stijging van de olieprijs door de oorlog tegen Iran doet de Verenigde Staten juist goed, stelt president Donald Trump. De VS verdienen zo meer aan hun eigen olie, pareerde hij nu de zorgen over de wereldeconomie en hogere inflatie in binnen- en buitenland groeien.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Straat van Hormuz moet volgens de nieuwe hoogste leider van Iran gesloten blijven. De afsluiting van de voor de oliehandel belangrijke zeeroute helpt om de druk op de vijanden van Iran hoog te houden, zei Mojtaba Khamenei in zijn eerste verklaring als nieuwe leider. Hij riep ook op tot eenheid binnen het land en zei dat de dood van mensen die voor Iran gestorven zijn gewroken zal worden.
3 uur geleden