Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizenden hotelannuleringen na aardbevingswaarschuwing in Japan

Duizenden hotelannuleringen na aardbevingswaarschuwing in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan zijn duizenden hotelreserveringen geannuleerd sinds vorige week een waarschuwing is afgegeven voor een mogelijke zware aardbeving. De annuleringen komen op een van de drukste momenten van het jaar voor hoteliers.

De Japanse meteorologische dienst sprak donderdag van een verhoogd risico op een "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust. Dit gebied loopt van Shizuoka ten westen van Tokio tot het zuidelijkste puntje van het zuidwestelijke eiland Kyushu. Inwoners werden opgeroepen voorbereidingen te treffen voor het geval er inderdaad een zware aardbeving plaatsvindt.

Sinds de waarschuwing hebben minstens 9400 mensen hun hotelreserveringen geannuleerd in het westen van Kochi, een van de regio's die bij een beving naar verwachting het zwaarst getroffen worden. Een lokale vakbond heeft dat bekendgemaakt en meldt ook dat hoteliers tussen 9 en 18 augustus een winst van ongeveer 140 miljoen yen (bijna 870.000 euro) mislopen. In deze periode valt een feestdag waarop veel Japanners naar hun geboorteplaats gaan om hun voorouders te eren.

Volgens lokale media wordt de waarschuwing donderdag ingetrokken als er geen afwijkingen in seismische activiteit worden gedetecteerd. De Japanse meteorologische dienst had de waarschuwing nog nooit eerder afgegeven. Deze volgde op een aardbeving met een kracht van 7,1 in het zuiden van Japan. Daarbij liepen veertien mensen verwondingen op.

Meer uit Buitenland

Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

39 minuten geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

1 uur geleden
Overleg VS, Oekraïne en westerse landen over toekomst Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.

2 uur geleden
Trump: bouw triomfboog in Washington begint binnen twee maanden

WASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.

2 uur geleden
WaPo: immigratiedienst VS plant werving onder wapenliefhebbers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE is van plan om in één jaar tijd 100 miljoen dollar (ongeveer 85,2 miljoen euro) uit te geven aan het werven van nieuwe medewerkers. De campagne richt zich op voorstanders van wapenbezit en militaire enthousiastelingen. Dat meldt The Washington Post.

3 uur geleden
Oekraïne noemt Russische bewijsvideo 'lachwekkend'

KYIV (ANP/RTR) - De beelden die Rusland naar buiten bracht van de vermeende droneaanval op een buitenverblijf van Vladimir Poetin in Novgorod zijn "lachwekkend". Dat zegt een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. "Het feit dat het ze twee dagen duurde om hiermee te komen en dit vervolgens willen presenteren als bewijs - dat alleen al laat zien dat ze niet eens het verzinnen van een verhaal serieus nemen."

4 uur geleden
Poetin in nieuwjaarstoespraak: Rusland zal de oorlog winnen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal de oorlog in Oekraïne winnen. Dat zei president Vladimir Poetin in zijn jaarlijkse nieuwjaarstoespraak, die traditioneel kort voor het ingaan van het nieuwe jaar op televisie wordt uitgezonden. Het oostelijkste deel van Rusland, het schiereiland Kamtsjatka, ging om 13.00 uur Nederlandse tijd als eerste gebied in Rusland het nieuwe jaar in. Later wordt de toespraak uitgezonden in de tien andere tijdzones die Rusland beslaat.

7 uur geleden