Duizenden callcenterwerkers maken stevige loonsprong
DEN HAAG (ANP) - Duizenden werknemers in callcenters maken per direct een loonsprong van 16 procent, meldt FNV. De reden is volgens de vakbond dat de cao Callcenters woensdag algemeen verbindend is verklaard, waardoor alle callcenters in Nederland zich moeten houden aan deze overeenkomst. Dit betekent ook dat de thuiswerkvergoeding omhoog gaat.
"Echt geweldig nieuws voor enorm veel mensen. Zeker in deze dure periode komt zo’n loonsverhoging op het juiste moment", zegt Elly Heemskerk, bestuurder bij FNV.
Nu de cao algemeen verbindend is verklaard door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, geldt deze voor alle 40.000 werknemers in callcenters in Nederland. De cao loopt tot en met 31 december van dit jaar.
"Werknemers die tot nu toe buiten de cao vielen, kunnen vanaf nu dus aanspraak maken op de loonsverhogingen die we in de cao hebben afgesproken", verduidelijkt vakbond CNV. "We kunnen er nu in de hele branche op toezien dat de cao goed wordt nageleefd", vervolgt de bond. CNV heeft een meldpunt voor werknemers die denken dat werkgevers zich niet houden aan de afspraken.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
7 uur geleden