Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duizend gewonden uit Gaza op Frans oorlogsschip behandeld

Duizend gewonden uit Gaza op Frans oorlogsschip behandeld

AL-ARISH (ANP/RTR) - Duizend gewonden uit Gaza worden behandeld op het Frans oorlogsschip Dixmude, dat aan de kade ligt in de Egyptische havenstad Al-Arish, meldt de kapitein van het schip. Het schip beschikt over operatiekamers. Er zijn zeventig medische stafleden aan boord.

Er zijn 120 mensen uit Gaza opgenomen op het schip. Honderden anderen hebben een vervolgbehandeling aan verwondingen gehad of hebben psychologische begeleiding gekregen.

Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie lukt het veel gewonden niet om medische zorg te krijgen, omdat de meeste van de 36 ziekenhuizen in Gaza niet meer functioneren. De ziekenhuizen die nog wel operatief zijn, krijgen veel meer patiënten dan ze aankunnen.

Inmiddels heeft de oorlog tussen Israël en Hamas sinds 7 oktober in Gaza al meer dan 25.000 Palestijnse levens geëist, aldus lokale gezondheidsdiensten. Volgens Hamas zijn 70 procent van deze mensen vrouwen, kinderen en tieners. Alleen al de voorbije 24 uur vielen er volgens de gezondheidsdiensten in Gaza 178 dodelijke slachtoffers en 293 gewonden.

Meer uit Buitenland

VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

1 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

1 uur geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten.

1 uur geleden
Amerikaans parlement wil Andrew ondervragen in Epstein-onderzoek

WASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.

2 uur geleden
Prins William roept wereldleiders op tot actie in klimaatcrisis

BELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.

3 uur geleden
Oekraïne veroordeelt eerste Rus voor moord op krijgsgevangene

KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.

5 uur geleden
Rebellen Soedan akkoord met bestand om hulp mogelijk te maken

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Rebellen in het Afrikaanse Soedan zeggen dat ze hebben ingestemd met een bestand dat humanitaire hulp mogelijk moet maken. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) vechten al ruim twee jaar een oorlog uit met het leger.

5 uur geleden