Duizend en een coronabesmettingen in Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft zaterdag het aantal van duizend coronabesmettingen overschreden, het totaal staat nu op 1001. Op dit moment zijn er nog 371 actieve gevallen, terwijl er 610 mensen hersteld zijn van de ziekte. Twintig mensen zijn overleden door de besmetting van het virus, vijf liggen er op de ic-afdeling. Dit blijkt uit de gegevens die zaterdag op de Covid-19-website zijn gepresenteerd.
De medische autoriteiten in Suriname hebben nog steeds grip op de situatie doordat ze van de meeste gevallen weten door wie en waar ze ontstaan zijn. Sinds het begin van de uitbraak is het gebied in het oosten rond de grens van Suriname met Frans-Guyana een probleemgebied.
De informatieverstrekking van het Covid-19 Management Team was de afgelopen week erg summier. Dat was het gevolg van de regeringswisseling die afgelopen donderdag plaatsvond waardoor er tijdelijk geen persconferenties werden georganiseerd. Het nieuwe Covd-19 Management Team gaat waarschijnlijk volgende week aan de slag.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
23 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
4 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
5 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
8 uur geleden