Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland zet meer landen op risicolijst corona

Duitsland zet meer landen op risicolijst corona

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft Zwitserland, Ierland, Polen en het grootste deel van Oostenrijk toegevoegd aan de lijst van risicogebieden wat betreft corona. Het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, maakte dat donderdag bekend.

Nederland staat al langer op die lijst. Mensen die uit de gebieden Duitsland in willen, moeten een recente negatieve coronatest kunnen laten zien. Mensen op doorreis hoeven dat niet. Als er geen negatieve coronatest is, dan moeten reizigers die willen blijven in quarantaine.

Voor Duitsers geldt het als een reiswaarschuwing voor de gebieden maar geen reisverbod. Het moet een toeristen afschrikken en reizigers kunnen geld terugkrijgen als ze een reis naar die gebieden hebben geboekt.

De Canarische Eilanden werden van de lijst afgehaald en kunnen weer door Duitse toeristen worden bezocht. Het zijn populaire bestemmingen voor de oosterburen.

Het RKI noemt de situatie in Duitsland rond het virus "zeer ernstig". Het land heeft meer dan 150 regio's als risicogebied bestempeld omdat er meer dan 50 nieuwe coronagevallen zijn vastgesteld in zeven dagen. Volgens het RKI is het nog steeds mogelijk om het virus onder controle te krijgen.

Duitsland meldde donderdag over het afgelopen etmaal 11.287 nieuwe coronagevallen. Dat was weer een record.

Meer uit Buitenland

Premier Israël negeert justitie en kiest nieuwe inlichtingenchef

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat generaal-majoor David Zini benoemen tot het nieuwe hoofd van de binnenlandse inlichtingendienst Shin Bet, meldt zijn kantoor. De procureur-generaal heeft een dergelijke stap echter verboden en noemt het benoemingsproces voor de nieuwe chef van Shin Bet "gebrekkig". Mogelijk is er sprake van belangenverstrengeling en handelt Netanyahu in strijd met wettelijke richtlijnen, citeren Israëlische media de hoge functionaris van justitie.

2 uur geleden
Trump blokkeert aanmelding internationale studenten Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De beroemde Amerikaanse universiteit Harvard mag van de regering van Donald Trump geen buitenlandse studenten meer inschrijven wegens vermeend antisemitisme en communistische beïnvloeding. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem dreigt andere universiteiten met vergelijkbare maatregelen.

3 uur geleden
Trump en Netanyahu bellen over schietpartij Washington en Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu hebben met elkaar gesproken over de dood van twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington. De twee werden doodgeschoten. Tijdens het telefoongesprek kwam volgens het Witte Huis ook onder meer Iran aan bod.

4 uur geleden
SpaceX krijgt toestemming voor volgende testvlucht Starship

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mag volgende week weer een testvlucht uitvoeren met zijn onbemande Starship-vaartuig. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit, de FAA, heeft daar toestemming voor gegeven. De lancering staat gepland voor de nacht van dinsdag op woensdag (Nederlandse tijd). Het is de negende testvlucht van het ruimtevaartuig.

5 uur geleden
Meerdere doden na vliegtuigcrash in militaire woonwijk San Diego

SAN DIEGO (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn om het leven gekomen door de crash van een privévliegtuig in een militaire woonwijk in San Diego in de Amerikaanse staat Californië. De slachtoffers waren inzittenden van het toestel, een Cessna 550, en zaten niet in de voertuigen of huizen die bij het ongeluk beschadigd raakten, aldus de autoriteiten.

5 uur geleden
Britten dragen Chagoseilanden over, maar behouden vliegbasis

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Groot-Brittannië gaat de Chagoseilanden in de Indische Oceaan overdragen aan Mauritius. De Britten mogen er samen met de Amerikanen nog wel 99 jaar een belangrijke vliegbasis blijven gebruiken. De Britse premier Keir Starmer maakte de ondertekening van de deal bekend, nadat rechters toestemming hadden verleend.

7 uur geleden
Hulporganisaties: toegelaten hulp Gaza ontoereikend

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties vinden de humanitaire hulp die tot Gaza is toegelaten ontoereikend. Het gaat daarbij niet alleen om de beperkte hoeveelheid, maar ook de samenstelling van de goederen.

8 uur geleden