Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland zet meer landen op risicolijst corona

Duitsland zet meer landen op risicolijst corona

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft Zwitserland, Ierland, Polen en het grootste deel van Oostenrijk toegevoegd aan de lijst van risicogebieden wat betreft corona. Het Robert Koch Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, maakte dat donderdag bekend.

Nederland staat al langer op die lijst. Mensen die uit de gebieden Duitsland in willen, moeten een recente negatieve coronatest kunnen laten zien. Mensen op doorreis hoeven dat niet. Als er geen negatieve coronatest is, dan moeten reizigers die willen blijven in quarantaine.

Voor Duitsers geldt het als een reiswaarschuwing voor de gebieden maar geen reisverbod. Het moet een toeristen afschrikken en reizigers kunnen geld terugkrijgen als ze een reis naar die gebieden hebben geboekt.

De Canarische Eilanden werden van de lijst afgehaald en kunnen weer door Duitse toeristen worden bezocht. Het zijn populaire bestemmingen voor de oosterburen.

Het RKI noemt de situatie in Duitsland rond het virus "zeer ernstig". Het land heeft meer dan 150 regio's als risicogebied bestempeld omdat er meer dan 50 nieuwe coronagevallen zijn vastgesteld in zeven dagen. Volgens het RKI is het nog steeds mogelijk om het virus onder controle te krijgen.

Duitsland meldde donderdag over het afgelopen etmaal 11.287 nieuwe coronagevallen. Dat was weer een record.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

37 minuten geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

47 minuten geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

2 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

3 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

3 uur geleden