Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland wil praten over minderheidsbelang in TenneT Duitsland

Duitsland wil praten over minderheidsbelang in TenneT Duitsland

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse regering blijft praten met Nederland over de mogelijke aankoop van een minderheidsbelang in het Duitse deel van netbeheerder TenneT. Dat zei de staatssecretaris voor Energie Philipp Nimmermann op een conferentie in Frankfurt.

"We hebben de Nederlandse regering geïnformeerd dat we geïnteresseerd zijn in een strategisch minderheidsbelang", zei Nimmermann. Hij legde uit dat dat een belang van 25 procent plus één aandeel kan zijn, maar ook een "constructie met vetorechten" kan zijn. Onlangs werd bekend dat de onderhandelingen tussen Duitsland en Nederland over de volledige verkoop van TenneT Duitsland waren mislukt.

TenneT beheert het hoogspanningsnet van Nederland, maar ook duizenden kilometers aan hoogspanningskabels in Duitsland. Den Haag zou dat Duitse deel graag verkopen, om van de opbrengst de uitbreiding en verzwaring van de Nederlandse onderdelen te betalen.

Kapitaalinjectie

Het ministerie van Financiën is samen met TenneT bezig alternatieven op een rijtje te zetten, nu gebleken is dat een volledige verkoop van de Duitse tak voor Berlijn financieel niet haalbaar is. Het verwacht de Tweede Kamer daar na de zomer nader over te informeren, laat een woordvoerder weten.

Eerder werd bekend dat een beursgang of een al dan niet gedeeltelijke verkoop tot de opties behoren die worden verkend. Als dat niet op korte termijn lukt, zal de overheid er zelf met een kapitaalinjectie voor moeten zorgen dat TenneT kan blijven investeren. De mislukte verkoop aan de Duitsers zorgde al voor een tegenvaller van 1,6 miljard euro op de begroting voor dit jaar.

Meer uit Financieel

Vakbond: in rapport Wennink is mens productiemiddel en kostenpost

DEN HAAG (ANP) - In het rapport van oud ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.

3 minuten geleden
AEX-index stijgt na nieuwe records op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.

28 minuten geleden
Voorstel Wennink: stel regeringscommissaris voor welvaart aan

DEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.

47 minuten geleden
Rapport Wennink: moeilijke keuzes nodig om welvaart te behouden

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.

47 minuten geleden
Reddit spant rechtszaak aan tegen socialemediaverbod Australië

CANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.

1 uur geleden
Centrale bank Rusland: EU-plan voor gebruik tegoeden is illegaal

MOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.

1 uur geleden
Opnieuw minder bedrijven failliet in november

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.

2 uur geleden