Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Duitsland wil belang in Duitse deel TenneT'

'Duitsland wil belang in Duitse deel TenneT'

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Duitsland overweegt om een belang te nemen in het Duitse deel van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Het grootste discussiepunt is of het een meerderheid- of een minderheidsbelang wordt, meldde het blad Der Spiegel zonder daarvoor bronnen aan te halen.

TenneT heeft naast het Nederlandse hoogspanningsnet ook kabels in Duitsland onder zijn hoede, van Kiel in het noorden tot het meest zuidelijke puntje van Beieren. Nederland, dat TenneT voor een groot deel in handen heeft, gaf in september aan dat het de netbeheerder mogelijk geheel of gedeeltelijk van de hand wil doen. Dat is een van de manieren waarop TenneT extra geld zou kunnen vergaren voor de investeringen die nodig zijn voor de overgang naar duurzame energie.

De Duitse regering ontkent de speculaties over TenneT. Een woordvoerster van het ministerie van Economische Zaken kondigde vrijdag in Berlijn aan dat er nog geen beslissing is genomen over een mogelijke aankoop van aandelen door de federale overheid. Wel zijn er gesprekken tussen Duitsland en Nederland over samenwerking bij de uitbreiding van de elektriciteitsnetwerken. "Hoe en in welke vorm een dergelijke samenwerking kan worden ontwikkeld, is op dit moment nog niet besloten."

Reden

Volgens het bericht van Der Spiegel is de reden voor Duitsland om in TenneT te stappen dat Nederland te weinig investeert in het Duitse deel van het elektriciteitsnetwerk. Tegen 2028 moet een bedrag van minstens 35 miljard euro worden geïnvesteerd, aldus Der Spiegel.

Vorig jaar kwamen geruchten naar buiten dat de Belgische netbeheerder Elia overwoog om het Duitse deel van TenneT over te nemen. Elia lijfde eerder al netbeheerder 50Hertz in, die gaat over het stroomnet in ruwweg Oost-Duitsland. Het beursgenoteerde bedrijf, voor bijna de helft in handen van de Belgische gemeenten, heeft de ambitie een sleutelrol te spelen in de uitbouw van een Europees elektriciteitsnet.

Twee jaar geleden had de Duitse regering al meer dan 20 procent van de netbeheerder 50Hertz overgenomen om te voorkomen dat China de markt zou betreden.

Meer uit Financieel

Novo Nordisk stopt onderzoek naar Alzheimer met Ozempic-pil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.

58 minuten geleden
Brussel uit bezwaren rond grote deal bedrijf achter Taylor Swift

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) is onzekerder geworden, omdat de Europese Commissie de deal niet zomaar wil goedkeuren. Toezichthouders in Brussel hebben bezwaren vanwege de concurrentie in de markt. UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, moet met voorstellen komen om die zorgen weg te nemen, anders kan de deal begin volgend jaar worden geblokkeerd.

1 uur geleden
Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen

ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.

2 uur geleden
Handelschef: gesprek EU-handelsministers en VS is graadmeter

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandag hebben met de EU-handelsministers in Brussel, is een soort politieke "graadmeter voor de verhoudingen tussen de EU en de VS". Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de vergadering met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

3 uur geleden
Truckbouwers mogelijk nog miljarden kwijt aan claims kartelschade

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Vrachtwagenfabrikanten die jaren geleden samenspanden in het zogenoemde truckkartel zijn mogelijk nog miljarden euro's kwijt aan schadeclaims van klanten. In München begint maandag een reeks hoorzittingen die geldt als een cruciale fase in de afwikkeling van honderden procedures tegen fabrikanten als MAN, Volvo, Daimler, Iveco en ook DAF.

4 uur geleden
AEX-index veert licht op na herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag licht op na de koersverliezen in de afgelopen week. Beleggers trokken zich op aan het herstel op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Fed-bestuurder John Williams. De president van de Federal Reserve in New York zei vrijdag dat een derde renteverlaging dit jaar nog altijd mogelijk is. Volgens hem vormt de zwakke Amerikaanse arbeidsmarkt namelijk een grotere economische bedreiging dan een hogere inflatie.

5 uur geleden
Wingtech wil voorstel Nexperia Nederland voor herstel controle

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Wingtech, de Chinese moeder van chipmaker Nexperia, wil van de Nederlandse tak van het bedrijf een voorstel voor het herstel van controle over het onderdeel. Volgens Wingtech heeft het in Nijmegen gevestigde Nexperia Nederland nog niets "concreets" van zich laten horen, ondanks pogingen om in "de grootste oprechtheid" te communiceren met het onderdeel.

6 uur geleden