Duitsland telt voor het eerst 300.000 coronagevallen op een dag
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft donderdag voor het eerst tijdens de pandemie meer dan 300.000 vastgestelde coronabesmettingen gemeld. Het gemiddelde aantal infecties per 100.000 inwoners in de afgelopen zeven dagen staat met 1752 ook op recordhoogte.
Bij het Robert Koch Institute, het Duitse RIVM, zijn in 24 uur ruim 318.000 besmettingen binnengekomen. Een week eerder waren dat er bijna 295.000. Het dodental van donderdag is met 300 iets hoger dan een week geleden, toen 278 sterfgevallen werden gerapporteerd.
Duitsland heeft afgelopen weekend de meeste overgebleven coronabeperkingen opgeheven, op sommige plekken geldt nog een overgangsperiode. Volgens gezondheidsminister Karl Lauterbach is het niet meer te verdedigen om "het land op slot te houden" voor de bescherming van niet-gevaccineerden en "mensen die zich niet aan de regels willen houden".
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden