Duitsland stuurt extra politiemensen naar Grieks-Turkse grens
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland stuurt twintig extra politiemensen en een helikopter naar Griekenland voor de missie van de Europese grensbewakers van Frontex. Momenteel doen al zestig Duitse politiemensen dienst als bewakers van die grens. Er wordt ook gekeken naar extra technische hulp voor de huisvesting van vluchtelingen en andere migranten op Griekse eilanden voor de kust van Turkije.
Aanleiding is de komst van mogelijk tienduizenden migranten aan de Grieks-Turkse grens en honderden op Griekse eilanden vlak voor de Turkse kust. De stroom is op gang gekomen, nadat de Turkse president Erdogan afgelopen zaterdag had gedreigd vluchtelingen naar Europa door te loodsen uit onvrede over het Europese beleid en de Europese hulp aan zijn land. Turkije telt al 3,6 miljoen Syrische vluchtelingen en vreest er door gevechten in het noordwesten van Syrië nog meer.
De Griekse autoriteiten hebben sinds het weekeinde melding gemaakt van 24.000 verijdelde pogingen om illegaal het land binnen te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
2 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
10 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
12 uur geleden