Duitsland stuurt extra politiemensen naar Grieks-Turkse grens
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland stuurt twintig extra politiemensen en een helikopter naar Griekenland voor de missie van de Europese grensbewakers van Frontex. Momenteel doen al zestig Duitse politiemensen dienst als bewakers van die grens. Er wordt ook gekeken naar extra technische hulp voor de huisvesting van vluchtelingen en andere migranten op Griekse eilanden voor de kust van Turkije.
Aanleiding is de komst van mogelijk tienduizenden migranten aan de Grieks-Turkse grens en honderden op Griekse eilanden vlak voor de Turkse kust. De stroom is op gang gekomen, nadat de Turkse president Erdogan afgelopen zaterdag had gedreigd vluchtelingen naar Europa door te loodsen uit onvrede over het Europese beleid en de Europese hulp aan zijn land. Turkije telt al 3,6 miljoen Syrische vluchtelingen en vreest er door gevechten in het noordwesten van Syrië nog meer.
De Griekse autoriteiten hebben sinds het weekeinde melding gemaakt van 24.000 verijdelde pogingen om illegaal het land binnen te komen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
10 uur geleden