Duitsland stuurt extra politiemensen naar Grieks-Turkse grens
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland stuurt twintig extra politiemensen en een helikopter naar Griekenland voor de missie van de Europese grensbewakers van Frontex. Momenteel doen al zestig Duitse politiemensen dienst als bewakers van die grens. Er wordt ook gekeken naar extra technische hulp voor de huisvesting van vluchtelingen en andere migranten op Griekse eilanden voor de kust van Turkije.
Aanleiding is de komst van mogelijk tienduizenden migranten aan de Grieks-Turkse grens en honderden op Griekse eilanden vlak voor de Turkse kust. De stroom is op gang gekomen, nadat de Turkse president Erdogan afgelopen zaterdag had gedreigd vluchtelingen naar Europa door te loodsen uit onvrede over het Europese beleid en de Europese hulp aan zijn land. Turkije telt al 3,6 miljoen Syrische vluchtelingen en vreest er door gevechten in het noordwesten van Syrië nog meer.
De Griekse autoriteiten hebben sinds het weekeinde melding gemaakt van 24.000 verijdelde pogingen om illegaal het land binnen te komen.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
8 uur geleden