Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stopt op 1 augustus met kopen Russische kolen

Duitsland stopt op 1 augustus met kopen Russische kolen

SYDNEY (ANP/AFP/DPA/RTR) - Duitsland stopt op 1 augustus volledig met het kopen van Russische steenkool en op 31 december met het kopen van Russische olie. Dat zei de Duitse onderminister van Financiën Jörg Kukies woensdag. "Over een paar weken zijn we van de Russische kolen af", zei Kukies op het Sydney Energy Forum, dat georganiseerd wordt door onder meer de Australische regering en het Internationaal Energieagentschap. Rusland leverde volgens Kukies tot voor kort 40 procent van de Duitse kolen en 40 procent van de Duitse olie.

Kolen en olie van Rusland blijven betrekken is geen optie, zei Kukies. "Iedereen die de geschiedenis kent van de Druzhba-oliepijpleiding, die al een instrument was van het Sovjetimperium over Oost-Europa, weet dat het essentieel is je van die afhankelijkheid te bevrijden."

De belangrijkste uitdaging die Kukies op energievlak ziet, is echter de gasvoorziening. Hij maakt zich grote zorgen over "de enorme leemte die zal ontstaan ​​als de Europese Unie zich ontdoet van de 158 miljard kubieke meter gas per jaar die Rusland levert", zei Kukies. Duitsland is volgens hem volop bezig met de ontwikkeling van importterminals voor vloeibaar aardgas (LNG) om die leemte in de gasvoorziening op te vullen. Hij benadrukte echter dat hoewel de VS en Qatar samen ongeveer 30 miljard kubieke meter gas in LNG-vorm aan Europa kunnen leveren, dat nog lang niet genoeg is. "We kunnen dit probleem niet zomaar wegdenken", zei Kukies.

Brazilië slaat daarentegen een heel andere weg in dan Duitsland. Het Zuid-Amerikaanse land maakte dinsdag bekend zoveel diesel van Rusland te gaan kopen als mogelijk, ondanks de Russische inval in Oekraïne en de sancties die andere landen hebben uitgevaardigd. Eerder had de Braziliaanse president Jair Bolsonaro al verklaard dat een akkoord met Rusland bijna rond was. Hoge brandstofprijzen en inflatie zijn belangrijke economische uitdagingen voor Bolsonaro, die in oktober herkozen wil worden maar er in de peilingen niet goed voor staat.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

3 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

7 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

10 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

11 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

13 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

15 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

18 uur geleden