Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland stopt op 1 augustus met kopen Russische kolen

Duitsland stopt op 1 augustus met kopen Russische kolen

SYDNEY (ANP/AFP/DPA/RTR) - Duitsland stopt op 1 augustus volledig met het kopen van Russische steenkool en op 31 december met het kopen van Russische olie. Dat zei de Duitse onderminister van Financiën Jörg Kukies woensdag. "Over een paar weken zijn we van de Russische kolen af", zei Kukies op het Sydney Energy Forum, dat georganiseerd wordt door onder meer de Australische regering en het Internationaal Energieagentschap. Rusland leverde volgens Kukies tot voor kort 40 procent van de Duitse kolen en 40 procent van de Duitse olie.

Kolen en olie van Rusland blijven betrekken is geen optie, zei Kukies. "Iedereen die de geschiedenis kent van de Druzhba-oliepijpleiding, die al een instrument was van het Sovjetimperium over Oost-Europa, weet dat het essentieel is je van die afhankelijkheid te bevrijden."

De belangrijkste uitdaging die Kukies op energievlak ziet, is echter de gasvoorziening. Hij maakt zich grote zorgen over "de enorme leemte die zal ontstaan ​​als de Europese Unie zich ontdoet van de 158 miljard kubieke meter gas per jaar die Rusland levert", zei Kukies. Duitsland is volgens hem volop bezig met de ontwikkeling van importterminals voor vloeibaar aardgas (LNG) om die leemte in de gasvoorziening op te vullen. Hij benadrukte echter dat hoewel de VS en Qatar samen ongeveer 30 miljard kubieke meter gas in LNG-vorm aan Europa kunnen leveren, dat nog lang niet genoeg is. "We kunnen dit probleem niet zomaar wegdenken", zei Kukies.

Brazilië slaat daarentegen een heel andere weg in dan Duitsland. Het Zuid-Amerikaanse land maakte dinsdag bekend zoveel diesel van Rusland te gaan kopen als mogelijk, ondanks de Russische inval in Oekraïne en de sancties die andere landen hebben uitgevaardigd. Eerder had de Braziliaanse president Jair Bolsonaro al verklaard dat een akkoord met Rusland bijna rond was. Hoge brandstofprijzen en inflatie zijn belangrijke economische uitdagingen voor Bolsonaro, die in oktober herkozen wil worden maar er in de peilingen niet goed voor staat.

Meer uit Financieel

Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

1 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

1 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

2 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

2 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

2 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

3 uur geleden
Klanten webwinkel bol kwamen op pagina andere klant terecht

UTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.

3 uur geleden