Duitsland registreert 446 nieuwe coronabesmettingen
BERLIJN (ANP/DPA) - De autoriteiten in Duitsland hebben de afgelopen dag 446 nieuwe coronabesmettingen gerapporteerd aan het Robert Koch-Institut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM. Dat is minder dan de dag ervoor, toen 503 nieuwe infecties werden gemeld.
Sinds het begin van de coronacrisis hebben 195.674 mensen in Duitsland het coronavirus opgelopen.
Volgens RKI stierven 9003 met het virus besmette mensen in Duitsland, een stijging met 9 in vergelijking met de vorige dag. Het instituut schat dat ongeveer 181.000 mensen de infectie hebben overleefd. Dat is ongeveer 70 meer dan een dag eerder.
Volgens schattingen van RKI was het aantal reproducties, of kortweg de R-waarde, op 29 juni 0,83 (vorige dag: 0,86). Dat cijfer betekent dat 100 mensen gemiddeld 83 anderen infecteren.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De politie in Manchester meldt dat een 31-jarige man is gearresteerd in verband met de aanslag op een synagoge in die stad op 2 oktober. De man werd aangehouden op de luchthaven van Manchester na aankomst met het vliegtuig.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
4 uur geleden