Duitsland nodigt strijdende partijen Libië uit voor top
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft de twee belangrijkste Libische leiders uitgenodigd voor een conferentie over het conflict in hun land. Daar worden volgens de Duitse regering ook vertegenwoordigers verwacht van de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk, China, Turkije, Italië en de Verenigde Naties.
Het is nog onduidelijk of de leiders van de twee strijdende partijen, premier Fayez al-Sarraj en krijgsheer Khalifa Haftar, zondag ook aanwezig zullen zijn in Berlijn. Zij woonden maandag wel een top in Moskou bij, al hebben ze elkaar naar verluidt niet persoonlijk getroffen. Haftar ging daar weg zonder zijn handtekening te zetten onder een wapenstilstand. Hij zou om bedenktijd hebben gevraagd.
De troepen van Haftar belegerden in Libië de afgelopen maanden hoofdstad Tripoli, waar de regering van Sarraj zetelt. Die wordt erkend door de internationale gemeenschap. De twee partijen waren al een tijdelijk staakt-het-vuren overeengekomen en gingen naar de Russische hoofdstad om die te verlengen. Sarraj zou wel hebben getekend.
In Libië heerst chaos sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011. Hij kwam om het leven tijdens een opstand tegen zijn regime.
Meer uit Buitenland
GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden 10 doden gemeld. Er is nog geen officieel aantal bekend van de gewonden, maar hulpdiensten in de zuidelijke regio Andalusië meldden 25 zwaargewonden.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
8 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
9 uur geleden