Duitsland nodigt strijdende partijen Libië uit voor top
BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland heeft de twee belangrijkste Libische leiders uitgenodigd voor een conferentie over het conflict in hun land. Daar worden volgens de Duitse regering ook vertegenwoordigers verwacht van de Verenigde Staten, Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk, China, Turkije, Italië en de Verenigde Naties.
Het is nog onduidelijk of de leiders van de twee strijdende partijen, premier Fayez al-Sarraj en krijgsheer Khalifa Haftar, zondag ook aanwezig zullen zijn in Berlijn. Zij woonden maandag wel een top in Moskou bij, al hebben ze elkaar naar verluidt niet persoonlijk getroffen. Haftar ging daar weg zonder zijn handtekening te zetten onder een wapenstilstand. Hij zou om bedenktijd hebben gevraagd.
De troepen van Haftar belegerden in Libië de afgelopen maanden hoofdstad Tripoli, waar de regering van Sarraj zetelt. Die wordt erkend door de internationale gemeenschap. De twee partijen waren al een tijdelijk staakt-het-vuren overeengekomen en gingen naar de Russische hoofdstad om die te verlengen. Sarraj zou wel hebben getekend.
In Libië heerst chaos sinds de val van dictator Muammar Kaddafi in 2011. Hij kwam om het leven tijdens een opstand tegen zijn regime.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker is overgeplaatst die daar niets in zag.
10 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
13 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
19 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
3 uur geleden