Rechters ICC stappen naar Amerikaanse rechter om sancties
NEW YORK (ANP) - Drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) spannen een rechtszaak aan tegen de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Ze vinden dat de sancties die tegen hen en andere medewerkers van het hof werden ingesteld de Amerikaanse wet overtreden.
The New York Times meldt dat in ieder geval twee van de rechters bankrekeningen in de VS hadden, die ze door de sancties niet meer kunnen gebruiken. Ook zegt een van de rechters tegen de krant dat haar creditcards en accounts bij Google en Amazon werden geblokkeerd.
De rechters zeggen dat de sancties alleen mogen worden ingezet in een noodsituatie, en dat daar geen sprake van was. In plaats daarvan zouden de sancties tegen hen zijn ingezet als strafmaatregel en dus onwettig zijn.
Het ICC kan mensen vervolgen voor schendingen van het internationaal recht, waaronder oorlogsmisdaden en genocide. De VS erkennen het hof niet en uitten er al vaker kritiek op. Het land stelde de sancties in naar aanleiding van onderzoeken naar Amerikanen en Israëliërs.
Meer uit Buitenland
ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.
9 uur geledenKAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.
13 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.
14 uur geleden