Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland neemt Götze mee naar Qatar, blessure kost Reus weer WK

Duitsland neemt Götze mee naar Qatar, blessure kost Reus weer WK

FRANKFURT (ANP) - Mario Götze behoort tot de Duitse voetbalselectie voor het WK in Qatar. De 30-jarige Götze, die in 2014 het winnende doelpunt maakte in de verlenging van de WK-finale tegen Argentinië, behoort voor het eerst sinds 2017 tot de nationale selectie. De aanvallende middenvelder speelde de laatste twee jaar bij PSV en keerde dit seizoen bij Eintracht Frankfurt terug in de Bundesliga.

Marco Reus ontbreekt vanwege een blessure in de selectie van bondscoach Hansi Flick. De 33-jarige aanvaller van Borussia Dortmund miste ook al het WK 2014 en het EK 2016 vanwege een blessure. Vorig jaar sloeg hij vanwege vermoeidheid het uitgestelde EK over. "We gaan Marco missen, want we hadden zijn kwaliteiten goed kunnen gebruiken", zei Flick. "Zijn herstel kost tijd. We hebben besloten geen risico te nemen en hem niet te selecteren." Eerder haakten de aanvallers Timo Werner (RB Leipzig) en Lukas Nmecha (VfL Wolfsburg) al af vanwege blessures.

Flick selecteerde met de 17-jarige Youssoufa Moukoko (Dortmund) en spits Niclas Füllkrug (Werder Bremen) twee debutanten voor het WK. Füllkrug maakte dit seizoen in de Bundesliga al tien doelpunten. Het leverde de 29-jarige aanvaller een uitverkiezing op voor het WK.

Hummels

De gelouterde verdediger Mats Hummels, jarenlang een vaste waarde in het Duitse elftal, kreeg geen oproep. Flick geeft de voorkeur aan jongere verdedigers. "Mats is in vorm, topfit en belangrijk voor zijn club Dortmund. We kijken echter ook naar de toekomst en nemen daarom jongere spelers mee", aldus de bondscoach. Hummels (33) keerde vorig jaar voor het EK terug in de Duitse selectie na enkele jaren afwezigheid.

Bij de 26 spelers die Flick selecteerde, zitten drie keepers: Manuel Neuer, Marc-André ter Stegen en Kevin Trapp. "We hebben overwogen om vier keepers mee te nemen, maar net als enkele andere landen kiezen we er voor drie."

Duitsland neemt het in Qatar in groep E op tegen Japan (23 november), Spanje (27 november) en Costa Rica (1 december). De Duitsers veroverden acht jaar geleden in Brazilië de wereldtitel, maar werden in 2018 op het WK in Rusland al in de groepsfase uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

2 uur geleden
'Boze en beledigde' Oranjevrouwen maken het Jonker makkelijker

BASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.

5 uur geleden
Jonker past tactiek niet aan voor zware opgave tegen Frankrijk

BASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.

6 uur geleden
PSV in oefenduel langs Duitse club Elversberg

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.

11 uur geleden
Alle voetbalsters trainen in aanloop naar EK-duel met Frankrijk

THUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.

13 uur geleden
FC Groningen neemt spits Zawada over van gedegradeerd RKC

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft Oskar Zawada aan de selectie toegevoegd. De 29-jarige Poolse aanvaller komt over van het uit de Eredivisie gedegradeerde RKC Waalwijk. Zawada ondertekent een contract voor drie jaar.

14 uur geleden
PSV verkoopt Amerikaanse spelmaker Tillman aan Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - Malik Tillman vertrekt bij PSV. De 23-jarige Amerikaanse spelmaker maakt de overstap naar Bayer Leverkusen, waar de Nederlander Erik ten Hag de trainer is. Tillman ondertekent bij zijn nieuwe werkgever een contract voor vijf jaar.

15 uur geleden