Duitsland met bekende namen naar duels Nations League
BERLIJN (ANP) - Bondscoach Hansi Flick geeft met zijn 26-koppige Duitse selectie voor de komende Nations League-wedstrijden in juni een duidelijk signaal af richting het WK in Qatar. In de wedstrijden tegen Italië, Engeland en Hongarije test Flick geen nieuwkomers meer, maar vertrouwt hij volledig op de gevestigde orde.
Ook rekent hij op de terugkeer van Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Serge Gnabry, Niklas Süle, Marco Reus, Jonas Hofmann, Karim Adeyemi en Lukas Klostermann die in maart nog ontbraken tijdens oefenwedstrijden tegen Nederland en Israël.
Oliver Baumann van Hoffenheim is opgeroepen als derde keeper na de afmelding van Marc-André ter Stegen, die deze zomer een pauze inlast. Aanvoerder Manuel Neuer en Europa League-winnaar Kevin Trapp behoren ook tot de selectie.
Maatstaf
"Dit is nog geen definitief team voor het WK. De deur staat nog altijd open", zegt Flick. "De ploeg die er nu staat is de maatstaf voor alles wat er nog aan zit te komen."
Matthias Ginter (Mönchengladbach) en Robin Gosens (Internazionale) ontbreken in de selectie die maandag samenkomt voor een kort trainingskamp in het Spaanse Marbella.
Begin juni speelt Duitsland in de Nations League tegen Italië (4 en 14 juni), Engeland (7 juni) en Hongarije (11 juni). "Deze wedstrijden zijn een geweldige kans voor ons om te laten zien hoever we zijn", zegt Flick.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
14 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
1 dag geleden