Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland mag vergroening ArcelorMittal met 1,3 miljard steunen

Duitsland mag vergroening ArcelorMittal met 1,3 miljard steunen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie vindt het goed dat Duitsland 1,3 miljard euro steekt in een plan van staalconcern ArcelorMittal om een deel van de staalproductie in dat land te verduurzamen. In Nederland wil Tata Steel ook graag financiële hulp van de overheid voor de vergroening van zijn hoogovencomplex bij IJmuiden, maar onderhandelingen hierover lopen nog.

De subsidie van Duitsland wordt gebruikt voor de bouw van een DRI-oven en drie elektrische ovens. Met de DRI-technologie wordt ijzer en staal gemaakt met aardgas of waterstof, in plaats van de steenkool die nu nog in een hoogoven gaat. In eerste instantie zal de nieuwe DRI-oven van ArcelorMittal op aardgas en later volledig op hernieuwbare waterstof worden gestookt, aldus de commissie. De installaties zullen twee van de drie bestaande hoogovens en twee van de vier bijbehorende staalfabrieken in het Duitse Bremen en Eisenhüttenstadt vervangen.

Tata Steel heeft eerder aangegeven dat de transitie naar een schone staalproductie in Nederland lastig wordt zonder financiële steun van het Rijk. Het bedrijf heeft groene plannen om onder meer twee steenkoolinstallaties te vervangen. Alle plannen bij elkaar gaan miljarden kosten.

Het Duitse vergroeningsplan van ArcelorMittal moet uiteindelijk zorgen voor een CO2-besparing van 70 miljoen ton in zestien jaar. De Europese Unie zegt bovendien dat het staalconcern heeft beloofd om de ervaring en technische kennis die het tijdens het project opdoet actief te delen met de industrie en de wetenschap.

Meer uit Financieel

Nvidia lijkt op weg naar beurswaarde van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.

1 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin voelt tegenwind van alle kanten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.

2 uur geleden
AEX opent hoger op verkiezingsdag, wachten op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag op de verkiezingsdag voor de Tweede Kamer licht hoger geopend. Beleggers in Europa zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve gaat dan naar verwachting de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen. Daarnaast komen na het slot op Wall Street cijfers van de grote techconcerns Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms.

2 uur geleden
Telecombedrijven stoppen met hoge roamingkosten op Noordzee

ROTTERDAM (ANP) - De tijd dat je op een veerboot op de Noordzee goed moet opletten voor hoge roamingkosten komt ten einde. Grote telecombedrijven schrappen de aparte roamingkosten voor het Noordzeegebied.

3 uur geleden
Bloomberg: China heeft weer ladingen Amerikaanse soja gekocht

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft minstens twee ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht. Het gaat om de eerste bekende aankoop van dit seizoen, wat mogelijk een heropleving van de handel markeert als onderdeel van een in de maak zijnde handelsovereenkomst tussen de twee grootste economieën ter wereld. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Chinese autofabrikanten breken verkooprecords in Europa

DEN HAAG (ANP) - Chinese autofabrikanten beleefden in september hun beste maand ooit in Europa, vooral door een groeiende vraag naar goedkopere elektrische auto's en hybrides. Volgens onderzoeksbureau Dataforce pakten Chinese merken als BYD, MG van SAIC Motor en Chery Automobile vorige maand een recordaandeel van 7,4 procent van alle autoverkopen in Europa.

3 uur geleden
Opnieuw meer overnachtingen geboekt bij moederbedrijf Booking.com

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de vraag naar overnachtingen in het derde kwartaal opnieuw zien toenemen. En hoewel er volgens het bedrijf nog enige onzekerheid bestaat over de macro-economische en geopolitieke context, ziet Booking dat de reislust in het vierde kwartaal tot nu toe aanhoudt.

14 uur geleden