Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland kampt met economische neergang

Duitsland kampt met economische neergang

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar gekrompen ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Bedrijven investeerden veel minder in nieuwe machines of de bouw en dat drukte op het bruto binnenlands product (bbp), meldt het federale statistiekbureau Destatis.

De krimp volgt op twee kwartalen waarin de grootste economie van de Europese Unie niet kromp, maar ook niet groeide. Ook over heel 2023 kampte Duitsland met de eerste economische achteruitgang sinds de coronapandemie.

Duitsland, de belangrijkste handelspartner van Nederland, is op economisch vlak erg afhankelijk van de export. Maar de vraag naar Duitse auto's of machines verzwakte door de afkoelende wereldeconomie, met negatieve gevolgen voor de omvangrijke industrie van het land.

Stagnantie

Eerder op dinsdag werden de cijfers over het bbp van andere grote EU-landen bekend. De Franse economische groei kwam tot stilstand, terwijl Spanje een sterker dan verwachte groei kende in het slotkwartaal van vorig jaar.

Ook het Italiaanse nationale statistiekbureau Istat presenteerde beter dan verwachte groeicijfers over het Zuid-Europese land. Het bbp steeg volgens een eerste raming in het eerste kwartaal 0,2 procent, terwijl economen in doorsnee rekenden op stagnatie. Dat komt onder andere doordat Italië meer exporteerde dan dat het land importeerde.

Meer uit Financieel

Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

5 minuten geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

6 minuten geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

7 minuten geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

1 uur geleden
Lagarde: ECB nog steeds in goede positie met rentebeleid

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.

1 uur geleden
Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

2 uur geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

2 uur geleden