Duitsland herdenkt bombardement Dresden in WO II
DRESDEN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland herdenkt het vernietigende bombardement tijdens de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog op de stad Dresden 75 jaar geleden. Door het bombardement door de Britse en Amerikaanse luchtmacht in februari 1945 kwamen naar schatting 25.000 mensen om het leven.
De herdenking begon donderdag met een kranslegging op de Heidebegraafplaats in het noorden van de stad. Hier liggen veel van de slachtoffers van het bombardement begraven. President Frank-Walter Steinmeier zal een toespraak houden in het cultuurpaleis in Dresden. Hij zal de slachtoffers herdenken maar ook de verantwoordelijkheid van Duitsland voor de oorlog memoreren. Later zullen naar verwachting duizenden inwoners een menselijke ketting van vrede en tolerantie vormen.
De eerste bommen vielen op 13 februari 1945 even na 22.00 uur. Het bombardement eindigde op 15 februari. De Britten en Amerikanen lieten de stad die bekend stond als het Florence aan de Elbe volledig in puin achter. Door de explosies ontstond een vuurstorm die duizenden slachtoffers maakte.
Het bombardement van Dresden was er een van vele tijdens de oorlog maar is tot symbool uitgegroeid van de verwoestingen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.
15 minuten geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenEL ALTO (ANP/RTR/AFP) - Een vliegtuig van de Boliviaanse luchtmacht is vrijdag tijdens de landing neergestort in de stad El Alto, nabij hoofdstad La Paz. Het vliegtuig vervoerde bankbiljetten naar het binnenland, waardoor na de crash chaotische taferelen ontstonden.
1 uur geledenMANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
9 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
11 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
11 uur geleden