Duitsland herdenkt bombardement Dresden in WO II
DRESDEN (ANP/RTR/AFP) - Duitsland herdenkt het vernietigende bombardement tijdens de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog op de stad Dresden 75 jaar geleden. Door het bombardement door de Britse en Amerikaanse luchtmacht in februari 1945 kwamen naar schatting 25.000 mensen om het leven.
De herdenking begon donderdag met een kranslegging op de Heidebegraafplaats in het noorden van de stad. Hier liggen veel van de slachtoffers van het bombardement begraven. President Frank-Walter Steinmeier zal een toespraak houden in het cultuurpaleis in Dresden. Hij zal de slachtoffers herdenken maar ook de verantwoordelijkheid van Duitsland voor de oorlog memoreren. Later zullen naar verwachting duizenden inwoners een menselijke ketting van vrede en tolerantie vormen.
De eerste bommen vielen op 13 februari 1945 even na 22.00 uur. Het bombardement eindigde op 15 februari. De Britten en Amerikanen lieten de stad die bekend stond als het Florence aan de Elbe volledig in puin achter. Door de explosies ontstond een vuurstorm die duizenden slachtoffers maakte.
Het bombardement van Dresden was er een van vele tijdens de oorlog maar is tot symbool uitgegroeid van de verwoestingen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
14 uur geleden