Duitsland dreigt met actie tegen VS om sancties Nord Stream
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Wanneer de Amerikaanse president Donald Trump zijn voorgenomen sancties doorzet tegen de aanleg van de gaspijplijn Nord Stream 2, dan zal Duitsland terugslaan. Dat melden bronnen rond de regering van bondskanselier Angela Merkel.
Duitsland wil, mocht Trump zijn dreiging niet intrekken, via een "gecoördineerde actie van de Europese Unie" de Amerikaanse president op andere gedachten brengen. Wat die tegenmaatregelen zouden behelzen is niet bekend geworden.
Trump tekende vorig jaar wetgeving waarmee de VS strenge economische sancties opleggen aan ondernemingen die zijn betrokken bij de aanleg. Washington is tegen de pijpleiding waarmee gas vanuit Rusland naar Europa kan worden getransporteerd, omdat Rusland daarmee meer invloed in West-Europa zou krijgen. Het is voor het eerst dat de VS dreigen met sancties tegen een dergelijk project.
Volgens Rusland zijn de Amerikaanse sancties oneerlijk en druisen ze in tegen internationale wetgeving. Nord Stream 2 loopt vanuit Rusland naar Duitsland via de Oostzee. Door de sancties liep het project al de nodige vertraging op. Het project zou in de tweede helft van dit jaar voltooid moeten zijn. Het Kremlin beloofde vorige maand dat ondanks de dreiging van sancties door de VS de aanleg doorgaat en gereedkomt.
Meer uit Buitenland
DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
1 uur geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
1 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
3 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
4 uur geleden