Duitsland blijft pijpleiding Nord Stream 2 'vooralsnog' steunen
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland blijft "vooralsnog" staan achter de aanleg van pijpleiding Nord Stream 2, die van Rusland naar Duitsland loopt. Dat zei de Duitse bondskanselier Angela Merkel, die eerder de uitzetting van Zweedse, Duitse en Poolse diplomaten door Rusland veroordeelde.
Rusland beschuldigde de diplomaten ervan deel te nemen aan illegale protesten vorige maand rondom de arrestatie van oppositieleider en Kremlincriticus Aleksej Navalni. Merkel bestempelde de uitzettingen als "ongerechtvaardigd" en noemde de beslissing van Moskou een verdere stap weg van de rechtsstaat.
Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken zou de Russische ambassadeur hebben ontboden voor spoedoverleg. Daarbij zou het Duitse standpunt nadrukkelijk duidelijk zijn gemaakt aan de Rus. Het Duitse standpunt over Nord Stream 2 wordt door deze rel voorlopig niet beïnvloed. "Dit is een project waarover u het standpunt van de federale regering kent," zei Merkel. De Duitse regering zei eerder dat de gaspijplijn zorgt voor een directe en zekere energietoevoer.
Duitsland had onlangs toestemming gegeven voor de hervatting van het pijpleidingproject, na het aflopen van de vorige vergunning. Met Nord Stream 2 wordt de capaciteit van de bestaande Nord Stream-gaspijplijn onder de Oostzee verdubbeld.
De Verenigde Staten zijn tegen de aanleg. De Amerikaanse overheid wil dat Europa zich losmaakt van de afhankelijkheid van Russisch gas, omdat de Russen daarmee invloed hebben in West-Europa. Washington dreigde al herhaaldelijk met sancties voor bedrijven die bij de aanleg van de pijplijn, die al bijna voltooid is, betrokken zijn. Een daarvan is olie- en gasconcern Shell. Ook Europese landen als Polen en Oekraïne zijn fel tegen het project.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
56 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
3 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - NAVO-topman Mark Rutte gaat Europese wapenfabrikanten volgende week oproepen om hun investeringen te verhogen en de productie op te voeren. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
9 uur geleden