Duitsland betreurt sancties tegen Russisch pijplegschip
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering betreurt de sancties die de Verenigde Staten hebben aangekondigd tegen een Russisch pijplegschip en diens eigenaar. Dat heeft het Duitse ministerie van Economische Zaken laten weten, nadat het door de VS op de hoogte was gebracht. Het schip Fortuna is betrokken bij de aanleg van de omstreden gaspijplijn Nord Stream 2 van Rusland naar Duitsland.
Het is nog niet duidelijk wat de strafmaatregelen precies inhouden. Duitsland had onlangs juist toestemming gegeven voor de hervatting van het project waarmee capaciteit van de bestaande Nord Stream-gaspijplijn onder de Oostzee wordt verdubbeld. De Amerikaanse overheid wil echter dat Europa zich losmaakt van de afhankelijkheid van Russisch gas, omdat de Russen daarmee invloed hebben in West-Europa. Washington dreigde al herhaaldelijk met sancties voor bedrijven die bij de aanleg van de pijplijn betrokken zijn.
Onder meer olie- en gasconcern Shell is betrokken bij Nord Stream 2, dat al bijna voltooid is. Ook Europese landen als Polen en Oekraïne zijn fel tegen het project. De Duitse regering stelt juist dat de gaspijplijn zorgt voor een directe en zekere energietoevoer.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn "zeer waakzaam" over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie in de eurozone door de sterk stijgende energieprijzen. Dat zei de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel donderdag. Het is volgens hem nog wel te vroeg om te zeggen wat de gevolgen voor het rentebeleid van de ECB zijn door het conflict.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat het toezicht op energieleveranciers intensiveren vanwege de flink gestegen gasprijs. De waakhond meldt dat enkele bedrijven de afgelopen dagen zijn gestopt met het aanbieden van vaste contracten. Maar leveranciers moeten altijd een variabel contract en een contract met een vaste prijs voor 1 jaar aanbieden, aldus de ACM.
16 minuten geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt in de nacht van donderdag op vrijdag van Dubai naar Schiphol, omdat het luchtruim dan beperkt geopend zal zijn. De vlucht landt om 07.50 uur op Schiphol. De maatschappij zet in totaal honderd vluchten van en naar Dubai in op donderdag en vrijdag.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs heeft donderdag de sterkste stijging in jaren hervat door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Enexis heeft in 2025 een recordbedrag geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, maar de vraag naar capaciteit groeit volgens Enexis sneller dan het netwerk kan worden uitgebreid. De netbeheerder, die de provincies Groningen, Drenthe, Overijssel, Noord-Brabant en Limburg van elektriciteit voorziet, stak 1,9 miljard euro in de uitbreiding en verzwaring van het stroomnet.
2 uur geledenDUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal geschrapte vluchten naar het Midden-Oosten is sinds het begin van de aanvallen opgelopen tot meer dan 23.000. Volgens analysebedrijf Cirium is meer dan de helft van de 36.000 geplande vluchten van of naar het Midden-Oosten sinds zaterdag geannuleerd. Dat komt neer op ongeveer 4,4 miljoen stoelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.
2 uur geleden