Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalselectie begint op 28 mei aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap voetbal. Dat betekent dat bondscoach Joachim Löw zijn spelers vanaf die dag bijeen laat komen in de Oostenrijkse plaats Seefeld, gelegen in Tirol. Daar verblijft de selectie tot 6 juni.

Op 7 juni staat in Düsseldorf een oefenduel met Letland gepland. Daarna trekken de Duitse spelers zich terug op het gebruikelijke trainingskamp in Herzogenaurach, voor de verdere voorbereiding op de titelstrijd. Op 19 mei maakt Löw zijn definitieve selectie bekend, die uit 26 spelers zal bestaan.

De eerste wedstrijd op het EK van Duitsland is op 15 juni in München tegen wereldkampioen Frankrijk. In dezelfde stad in eigen land vinden ook de groepsduels tegen Portugal en Hongarije plaats.

Optimistisch

Of er bij de duels in München toeschouwers aanwezig zijn, is vooralsnog onduidelijk. Volgens Philipp Lahm, hoofd van het organisatiecomité, is er ook geen bepaalde dag aangewezen voor de definitieve beslissing. "Dat staat nog open."

De oud-international zegt optimistisch te zijn. "Alles is afhankelijk van de ontwikkeling van de coronacijfers, maar de vooruitzichten zijn niet slecht. We denken dat het de goede kant opgaat. Vermoedelijk wordt pas vlak voor het begin van het toernooi duidelijk wat er mogelijk is."

Vooralsnog hopen de organisatoren 14.500 toeschouwers in de Allianz Arena van München te mogen toelaten. Afgezien van de drie groepsduels van Duitsland wordt er ook nog een kwartfinale in de stad gespeeld.

Meer uit Voetbal

RB Leipzig blijft naaste belager Bayern na zege op Bremen

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de tweede plaats in de Bundesliga behouden. De ploeg herstelde zich van een nederlaag bij Hoffenheim, waarmee net voor de interlandperiode een einde was gekomen aan een reeks van acht duels zonder verlies. Leipzig won zondag de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen met 2-0.

10 minuten geleden
AS Roma na zege bij Cremonese koploper in Serie A

CREMONA (ANP) - AS Roma heeft dankzij een 3-1-zege bij Cremonese de koppositie ingenomen in de Italiaanse Serie A. De Romeinen kwamen op 27 punten uit twaalf duels en houden daarmee Napoli (25 punten) achter zich. Internazionale kan de leiding zondagavond weer overnemen als het wint van AC Milan in de Milanese derby.

22 minuten geleden
Groningen-PEC Zwolle stilgelegd vanwege te glad veld

GRONINGEN (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Groningen en PEC Zwolle is na twaalf minuten gestaakt. Het veld in de Euroborg was volgens scheidsrechter Alex Bos te glad om op te spelen. Volgens hem was het te gevaarlijk voor de spelers.

27 minuten geleden
Berrettini zet Italië in finale Davis Cup op 1-0 tegen Spanje

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de finale van de Davis Cup tegen Spanje. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Pablo Carreño Busta, die op de 89e plaats staat: 6-3 6-4.

32 minuten geleden
Telstar na gelijkspel tegen Utrecht op laatste plaats Eredivisie

VELSEN (ANP) - Telstar staat na dertien speelronden op de laatste plaats in de Eredivisie. Het elftal van trainer Anthony Correia speelde zondag voor eigen publiek met 1-1 gelijk tegen FC Utrecht. Telstar heeft 10 punten en nam de laatste plaats over van Heracles Almelo. FC Utrecht staat vijfde met 20 punten.

37 minuten geleden
Feyenoord verliest ook van NEC (2-4) en ziet PSV verder uitlopen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.

39 minuten geleden
Real Madrid wil zich openstellen voor externe investeerders

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.

3 uur geleden