Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalselectie begint op 28 mei aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap voetbal. Dat betekent dat bondscoach Joachim Löw zijn spelers vanaf die dag bijeen laat komen in de Oostenrijkse plaats Seefeld, gelegen in Tirol. Daar verblijft de selectie tot 6 juni.

Op 7 juni staat in Düsseldorf een oefenduel met Letland gepland. Daarna trekken de Duitse spelers zich terug op het gebruikelijke trainingskamp in Herzogenaurach, voor de verdere voorbereiding op de titelstrijd. Op 19 mei maakt Löw zijn definitieve selectie bekend, die uit 26 spelers zal bestaan.

De eerste wedstrijd op het EK van Duitsland is op 15 juni in München tegen wereldkampioen Frankrijk. In dezelfde stad in eigen land vinden ook de groepsduels tegen Portugal en Hongarije plaats.

Optimistisch

Of er bij de duels in München toeschouwers aanwezig zijn, is vooralsnog onduidelijk. Volgens Philipp Lahm, hoofd van het organisatiecomité, is er ook geen bepaalde dag aangewezen voor de definitieve beslissing. "Dat staat nog open."

De oud-international zegt optimistisch te zijn. "Alles is afhankelijk van de ontwikkeling van de coronacijfers, maar de vooruitzichten zijn niet slecht. We denken dat het de goede kant opgaat. Vermoedelijk wordt pas vlak voor het begin van het toernooi duidelijk wat er mogelijk is."

Vooralsnog hopen de organisatoren 14.500 toeschouwers in de Allianz Arena van München te mogen toelaten. Afgezien van de drie groepsduels van Duitsland wordt er ook nog een kwartfinale in de stad gespeeld.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Regeer aan uitduel met NAC Breda

BREDA (ANP) - Youri Regeer begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NAC Breda. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure die hij vorige maand opliep in een thuisduel met Sparta Rotterdam. Hij krijgt de voorkeur boven Ko Itakura.

1 minuut geleden
Feyenoord verstevigt tweede plek met 3-1-zege op FC Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plek in de Eredivisie steviger in handen gekregen door in De Kuip met 3-1 van FC Groningen te winnen. De ploeg van trainer Robin van Persie heeft met nog drie speelronden te gaan 58 punten. NEC (54 punten), FC Twente (53 punten) en Ajax (51 punten) komen later op zaterdag nog in actie. Groningen blijft voorlopig negende, aan het einde van het seizoen goed voor play-offs voor Europees voetbal.

12 minuten geleden
Koploper FC Barcelona loopt verder uit op Real na zege op Getafe

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid verder uitgebouwd in de strijd om de Spaanse titel. De koploper van de Spaanse competitie boekte bij Getafe een simpele 2-0-overwinning en heeft nu een marge van 11 punten op Real dat tweede staat. De Madrilenen verspeelden vrijdag 2 punten met een gelijkspel bij Real Betis (1-1).

52 minuten geleden
Tottenham blijft ondanks zege bij Wolves in degradatieproblemen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.

2 uur geleden
Liverpool dichter bij Champions League na zege op Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.

2 uur geleden
Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

2 uur geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

3 uur geleden