Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalselectie begint op 28 mei aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap voetbal. Dat betekent dat bondscoach Joachim Löw zijn spelers vanaf die dag bijeen laat komen in de Oostenrijkse plaats Seefeld, gelegen in Tirol. Daar verblijft de selectie tot 6 juni.

Op 7 juni staat in Düsseldorf een oefenduel met Letland gepland. Daarna trekken de Duitse spelers zich terug op het gebruikelijke trainingskamp in Herzogenaurach, voor de verdere voorbereiding op de titelstrijd. Op 19 mei maakt Löw zijn definitieve selectie bekend, die uit 26 spelers zal bestaan.

De eerste wedstrijd op het EK van Duitsland is op 15 juni in München tegen wereldkampioen Frankrijk. In dezelfde stad in eigen land vinden ook de groepsduels tegen Portugal en Hongarije plaats.

Optimistisch

Of er bij de duels in München toeschouwers aanwezig zijn, is vooralsnog onduidelijk. Volgens Philipp Lahm, hoofd van het organisatiecomité, is er ook geen bepaalde dag aangewezen voor de definitieve beslissing. "Dat staat nog open."

De oud-international zegt optimistisch te zijn. "Alles is afhankelijk van de ontwikkeling van de coronacijfers, maar de vooruitzichten zijn niet slecht. We denken dat het de goede kant opgaat. Vermoedelijk wordt pas vlak voor het begin van het toernooi duidelijk wat er mogelijk is."

Vooralsnog hopen de organisatoren 14.500 toeschouwers in de Allianz Arena van München te mogen toelaten. Afgezien van de drie groepsduels van Duitsland wordt er ook nog een kwartfinale in de stad gespeeld.

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

8 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

9 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

11 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

12 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

12 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

17 uur geleden