Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

Duitsland begint op 28 mei aan voorbereiding EK voetbal

FRANKFURT (ANP) - De Duitse voetbalselectie begint op 28 mei aan de voorbereiding op het Europees kampioenschap voetbal. Dat betekent dat bondscoach Joachim Löw zijn spelers vanaf die dag bijeen laat komen in de Oostenrijkse plaats Seefeld, gelegen in Tirol. Daar verblijft de selectie tot 6 juni.

Op 7 juni staat in Düsseldorf een oefenduel met Letland gepland. Daarna trekken de Duitse spelers zich terug op het gebruikelijke trainingskamp in Herzogenaurach, voor de verdere voorbereiding op de titelstrijd. Op 19 mei maakt Löw zijn definitieve selectie bekend, die uit 26 spelers zal bestaan.

De eerste wedstrijd op het EK van Duitsland is op 15 juni in München tegen wereldkampioen Frankrijk. In dezelfde stad in eigen land vinden ook de groepsduels tegen Portugal en Hongarije plaats.

Optimistisch

Of er bij de duels in München toeschouwers aanwezig zijn, is vooralsnog onduidelijk. Volgens Philipp Lahm, hoofd van het organisatiecomité, is er ook geen bepaalde dag aangewezen voor de definitieve beslissing. "Dat staat nog open."

De oud-international zegt optimistisch te zijn. "Alles is afhankelijk van de ontwikkeling van de coronacijfers, maar de vooruitzichten zijn niet slecht. We denken dat het de goede kant opgaat. Vermoedelijk wordt pas vlak voor het begin van het toernooi duidelijk wat er mogelijk is."

Vooralsnog hopen de organisatoren 14.500 toeschouwers in de Allianz Arena van München te mogen toelaten. Afgezien van de drie groepsduels van Duitsland wordt er ook nog een kwartfinale in de stad gespeeld.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

13 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

14 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

15 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

16 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

16 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

17 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

18 uur geleden