
“Duitsers nemen stroopwafels mee naar huis”
MIDDELBURG – Michel van Schaik staat met zijn stroopwafelkraam op achttien markten in Nederland. Hij vindt het opvallend dat in Middelburg altijd alles keurig is geregeld, zowel voor de kooplui als de bezoekers van de weekmarkt.
Van Schaik staat met zijn stroopwafelkraam op een zichtlocatie, aan het begin van de weekmarkt en tegenover de Ritel winkel. Hij verkoopt er ambachtelijke stroopwafels volgens een eigen recept. Vers gebakken en verpakt, kruimels, suikerwafels, superwafels en poffertjes. Hij vindt het een prima plek, want juist als mensen weggaan van de Markt nemen ze iets lekkers mee voor bij de koffie. Voor zichzelf of om te trakteren. De ondernemer uit Zoetermeer zegt zelfs erg tevreden te zijn over de omzet die hij tot nu toe heeft gedraaid. “Middelburg heeft een gezellige, drukbezochte weekmarkt. Met alle toeristen die er zijn is het nu zelfs extra druk in de stad.”
Minder Duits publiek
Van Schaik signaleert nu wel veel minder Duits publiek en meer Nederlandse toeristen. “Ze kopen mijn producten altijd, maar wat ze kopen is wel iets verlegd. Duitsers nemen altijd veel stroopwafels mee naar Duitsland. De Nederlanders kunnen overal stroopwafels kopen en kennen het product wel, maar zij kopen bijvoorbeeld wel een super stroopwafel. Dat is dan weer iets bijzonders.” Michel van Schaik vindt dat de weekmarkt in Middelburg goed geregeld is en dat de gemeente erg zijn best doet. Voor hem hoeft er niets te veranderen. “Het valt écht op en ik kan het weten want ik sta wekelijks op achttien markten.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- De politie heeft vrijdagavond aan de Schroeweg een 39-jarige man uit Vlissingen aangehouden. Bij controle bleek dat de man onder invloed was van drugs. Het was de vijfde keer dat de man onder invloed werd aangehouden. Zijn voertuig is in beslag genomen. Daarnaast kreeg hij een rijverbod van 24 uur.
4 uur geledenMIDDELBURG - Op zondagmiddag 6 juli vindt, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute Middelburg, de opening plaats van het tweede gedeelte van de nieuwe zomertentoonstelling Zicht op Zeeland.
9 uur geledenMIDDELBURG - Op maandag 11 augustus wordt de naam van de overleden brandweerduiker John van Helleman aangebracht op het Nationaal Brandweermonument in Schaarsbergen. Van Helleman kwam op 24 maart 1994 op 25-jarige leeftijd om het leven tijdens een oefening van de Middelburgse brandweer in het Kanaal door Walcheren.
1 dag geledenWESTKAPELLE - De jaarlijkse kermis in Westkapelle begint vrijdag (4 juli).
1 dag geledenMIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.
1 dag geledenSEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."
2 dagen geledenMIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.
2 dagen geleden