Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

STUTTGART (ANP) - Duitsland heeft zich met de tweede overwinning op het EK geplaatst voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Hongarije in Stuttgart met 2-0.

Duitsland won eerder de openingswedstrijd van het EK met 5-1 van Schotland. De derde groepswedstrijd spelen de Duitsers tegen Zwitserland, dat het later woensdag nog eerst tegen de Schotten opneemt.

Nagelsmann stuurde hetzelfde elftal het veld in als in de openingswedstrijd. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 3-1 hadden verloren van Zwitserland, begonnen fel en creëerden meteen een situatie waarin doelman Manuel Neuer moest ingrijpen. Duitsland nam daarna het initiatief over en dat leidde tot kansen voor Robert Andrich en Jamal Musiala.

Rol VAR

Aanvoerder Ilkay Gündogan mocht in de 22e minuut door na een duwtje aan Willie Orban, die daardoor uit balans raakte en kon na goed doorzetten de bal bij Musiala bezorgen. Die schoot vervolgens via een Hongaarse verdediger binnen. Arbiter Danny Makkelie liet het incident nog bekijken door videoscheidsrechter Rob Dieperink, maar die zag er geen overtreding in.

Neuer bewees daarna opnieuw zijn waarde door met een knappe reflex een vrije trap van Dominik Szoboszlai uit de linkerbovenhoek te houden. Ook uit de rebound konden de Hongaren niet scoren. Musiala werd vlak voor de rust door Florian Wirtz nog in stelling gebracht, maar hij schoot net naast.

Treffer Mittelstädt

In de tweede helft lukte het de Hongaren van bondscoach Marco Rossi nauwelijks om grote kansen te creëren. Barnabas Varga kreeg er een, maar kopte over het doel. Kort daarop zorgde Gündogan met een schuiver op aangeven van Maximilian Mittelstädt voor de 2-0. Daarna kwam de zege voor de Duitsers niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

5 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

6 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

7 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

7 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

8 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

8 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

8 uur geleden