Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

STUTTGART (ANP) - Duitsland heeft zich met de tweede overwinning op het EK geplaatst voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Hongarije in Stuttgart met 2-0.

Duitsland won eerder de openingswedstrijd van het EK met 5-1 van Schotland. De derde groepswedstrijd spelen de Duitsers tegen Zwitserland, dat het later woensdag nog eerst tegen de Schotten opneemt.

Nagelsmann stuurde hetzelfde elftal het veld in als in de openingswedstrijd. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 3-1 hadden verloren van Zwitserland, begonnen fel en creëerden meteen een situatie waarin doelman Manuel Neuer moest ingrijpen. Duitsland nam daarna het initiatief over en dat leidde tot kansen voor Robert Andrich en Jamal Musiala.

Rol VAR

Aanvoerder Ilkay Gündogan mocht in de 22e minuut door na een duwtje aan Willie Orban, die daardoor uit balans raakte en kon na goed doorzetten de bal bij Musiala bezorgen. Die schoot vervolgens via een Hongaarse verdediger binnen. Arbiter Danny Makkelie liet het incident nog bekijken door videoscheidsrechter Rob Dieperink, maar die zag er geen overtreding in.

Neuer bewees daarna opnieuw zijn waarde door met een knappe reflex een vrije trap van Dominik Szoboszlai uit de linkerbovenhoek te houden. Ook uit de rebound konden de Hongaren niet scoren. Musiala werd vlak voor de rust door Florian Wirtz nog in stelling gebracht, maar hij schoot net naast.

Treffer Mittelstädt

In de tweede helft lukte het de Hongaren van bondscoach Marco Rossi nauwelijks om grote kansen te creëren. Barnabas Varga kreeg er een, maar kopte over het doel. Kort daarop zorgde Gündogan met een schuiver op aangeven van Maximilian Mittelstädt voor de 2-0. Daarna kwam de zege voor de Duitsers niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

1 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

3 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

4 uur geleden
President Trump zegt Iraanse WK-deelname in VS te steunen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt akkoord te zijn met de deelname van Iran aan het WK voetbal. Eerder op donderdag herhaalde FIFA-voorzitter Gianni Infantino dat het elftal ondanks de oorlog de WK-duels zoals gepland afwerkt in de VS. "Als Gianni dat heeft gezegd, ben ik het ermee eens. Laat ze maar spelen", zei Trump tegen verslaggevers in zijn Oval Office.

4 uur geleden
Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

9 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

12 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

13 uur geleden