Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK

STUTTGART (ANP) - Duitsland heeft zich met de tweede overwinning op het EK geplaatst voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Hongarije in Stuttgart met 2-0.

Duitsland won eerder de openingswedstrijd van het EK met 5-1 van Schotland. De derde groepswedstrijd spelen de Duitsers tegen Zwitserland, dat het later woensdag nog eerst tegen de Schotten opneemt.

Nagelsmann stuurde hetzelfde elftal het veld in als in de openingswedstrijd. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 3-1 hadden verloren van Zwitserland, begonnen fel en creëerden meteen een situatie waarin doelman Manuel Neuer moest ingrijpen. Duitsland nam daarna het initiatief over en dat leidde tot kansen voor Robert Andrich en Jamal Musiala.

Rol VAR

Aanvoerder Ilkay Gündogan mocht in de 22e minuut door na een duwtje aan Willie Orban, die daardoor uit balans raakte en kon na goed doorzetten de bal bij Musiala bezorgen. Die schoot vervolgens via een Hongaarse verdediger binnen. Arbiter Danny Makkelie liet het incident nog bekijken door videoscheidsrechter Rob Dieperink, maar die zag er geen overtreding in.

Neuer bewees daarna opnieuw zijn waarde door met een knappe reflex een vrije trap van Dominik Szoboszlai uit de linkerbovenhoek te houden. Ook uit de rebound konden de Hongaren niet scoren. Musiala werd vlak voor de rust door Florian Wirtz nog in stelling gebracht, maar hij schoot net naast.

Treffer Mittelstädt

In de tweede helft lukte het de Hongaren van bondscoach Marco Rossi nauwelijks om grote kansen te creëren. Barnabas Varga kreeg er een, maar kopte over het doel. Kort daarop zorgde Gündogan met een schuiver op aangeven van Maximilian Mittelstädt voor de 2-0. Daarna kwam de zege voor de Duitsers niet meer in gevaar.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

39 minuten geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

2 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

3 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

5 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

6 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

7 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

7 uur geleden