Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK
STUTTGART (ANP) - Duitsland heeft zich met de tweede overwinning op het EK geplaatst voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Hongarije in Stuttgart met 2-0.
Duitsland won eerder de openingswedstrijd van het EK met 5-1 van Schotland. De derde groepswedstrijd spelen de Duitsers tegen Zwitserland, dat het later woensdag nog eerst tegen de Schotten opneemt.
Nagelsmann stuurde hetzelfde elftal het veld in als in de openingswedstrijd. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 3-1 hadden verloren van Zwitserland, begonnen fel en creëerden meteen een situatie waarin doelman Manuel Neuer moest ingrijpen. Duitsland nam daarna het initiatief over en dat leidde tot kansen voor Robert Andrich en Jamal Musiala.
Rol VAR
Aanvoerder Ilkay Gündogan mocht in de 22e minuut door na een duwtje aan Willie Orban, die daardoor uit balans raakte en kon na goed doorzetten de bal bij Musiala bezorgen. Die schoot vervolgens via een Hongaarse verdediger binnen. Arbiter Danny Makkelie liet het incident nog bekijken door videoscheidsrechter Rob Dieperink, maar die zag er geen overtreding in.
Neuer bewees daarna opnieuw zijn waarde door met een knappe reflex een vrije trap van Dominik Szoboszlai uit de linkerbovenhoek te houden. Ook uit de rebound konden de Hongaren niet scoren. Musiala werd vlak voor de rust door Florian Wirtz nog in stelling gebracht, maar hij schoot net naast.
Treffer Mittelstädt
In de tweede helft lukte het de Hongaren van bondscoach Marco Rossi nauwelijks om grote kansen te creëren. Barnabas Varga kreeg er een, maar kopte over het doel. Kort daarop zorgde Gündogan met een schuiver op aangeven van Maximilian Mittelstädt voor de 2-0. Daarna kwam de zege voor de Duitsers niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
9 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
21 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geleden