Duitsers na zege op Hongaren zeker van achtste finales op EK
STUTTGART (ANP) - Duitsland heeft zich met de tweede overwinning op het EK geplaatst voor de achtste finales. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Hongarije in Stuttgart met 2-0.
Duitsland won eerder de openingswedstrijd van het EK met 5-1 van Schotland. De derde groepswedstrijd spelen de Duitsers tegen Zwitserland, dat het later woensdag nog eerst tegen de Schotten opneemt.
Nagelsmann stuurde hetzelfde elftal het veld in als in de openingswedstrijd. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 3-1 hadden verloren van Zwitserland, begonnen fel en creëerden meteen een situatie waarin doelman Manuel Neuer moest ingrijpen. Duitsland nam daarna het initiatief over en dat leidde tot kansen voor Robert Andrich en Jamal Musiala.
Rol VAR
Aanvoerder Ilkay Gündogan mocht in de 22e minuut door na een duwtje aan Willie Orban, die daardoor uit balans raakte en kon na goed doorzetten de bal bij Musiala bezorgen. Die schoot vervolgens via een Hongaarse verdediger binnen. Arbiter Danny Makkelie liet het incident nog bekijken door videoscheidsrechter Rob Dieperink, maar die zag er geen overtreding in.
Neuer bewees daarna opnieuw zijn waarde door met een knappe reflex een vrije trap van Dominik Szoboszlai uit de linkerbovenhoek te houden. Ook uit de rebound konden de Hongaren niet scoren. Musiala werd vlak voor de rust door Florian Wirtz nog in stelling gebracht, maar hij schoot net naast.
Treffer Mittelstädt
In de tweede helft lukte het de Hongaren van bondscoach Marco Rossi nauwelijks om grote kansen te creëren. Barnabas Varga kreeg er een, maar kopte over het doel. Kort daarop zorgde Gündogan met een schuiver op aangeven van Maximilian Mittelstädt voor de 2-0. Daarna kwam de zege voor de Duitsers niet meer in gevaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
14 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 dag geleden