Duitser krijgt levenslang voor antisemitische moordpartij Halle
HALLE (ANP/AFP/DPA) - De 28-jarige man die vorig jaar twee mensen ombracht in het Duitse Halle, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Stephan Balliet probeerde daar op de joodse feestdag Jom Kippoer een synagoge binnen te dringen. Toen dat mislukte schoot hij in de omgeving mensen dood.
Balliet stond terecht voor de moorden en poging tot moord op de tientallen mensen in het gebedshuis. Hij gaf tijdens zijn proces blijk van antisemitische, antifeministische en racistische denkbeelden. De twintiger ontkende ook de Holocaust, wat strafbaar is in Duitsland. De regionale rechtbank in Naumburg legde Balliet de hoogst mogelijke straf op.
De man droeg op de dag van de aanslag een militair tenue en filmde zijn aanval op de synagoge. Hij zond die beelden uit via internet, zoals eerder ook bij andere aanslagen gebeurde. Een aanklager sprak tijdens het proces over een van de "meeste walgelijke antisemitische daden sinds de Tweede Wereldoorlog".
Balliet toonde geen berouw. Hij benadrukte tijdens het proces dat zijn poging een bloedbad aan te richten in de synagoge "geen vergissing" was. "Ze zijn mijn vijanden", verklaarde hij. De man kwam destijds echter niet voorbij de deur van het gebedshuis en doodde een vrouwelijke voorbijganger en een man bij een kebabzaak.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
1 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
8 uur geleden