Duitser krijgt levenslang voor antisemitische moordpartij Halle
HALLE (ANP/AFP/DPA) - De 28-jarige man die vorig jaar twee mensen ombracht in het Duitse Halle, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Stephan Balliet probeerde daar op de joodse feestdag Jom Kippoer een synagoge binnen te dringen. Toen dat mislukte schoot hij in de omgeving mensen dood.
Balliet stond terecht voor de moorden en poging tot moord op de tientallen mensen in het gebedshuis. Hij gaf tijdens zijn proces blijk van antisemitische, antifeministische en racistische denkbeelden. De twintiger ontkende ook de Holocaust, wat strafbaar is in Duitsland. De regionale rechtbank in Naumburg legde Balliet de hoogst mogelijke straf op.
De man droeg op de dag van de aanslag een militair tenue en filmde zijn aanval op de synagoge. Hij zond die beelden uit via internet, zoals eerder ook bij andere aanslagen gebeurde. Een aanklager sprak tijdens het proces over een van de "meeste walgelijke antisemitische daden sinds de Tweede Wereldoorlog".
Balliet toonde geen berouw. Hij benadrukte tijdens het proces dat zijn poging een bloedbad aan te richten in de synagoge "geen vergissing" was. "Ze zijn mijn vijanden", verklaarde hij. De man kwam destijds echter niet voorbij de deur van het gebedshuis en doodde een vrouwelijke voorbijganger en een man bij een kebabzaak.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van Belgiƫ, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden