Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitser krijgt levenslang voor antisemitische moordpartij Halle

Duitser krijgt levenslang voor antisemitische moordpartij Halle

HALLE (ANP/AFP/DPA) - De 28-jarige man die vorig jaar twee mensen ombracht in het Duitse Halle, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Stephan Balliet probeerde daar op de joodse feestdag Jom Kippoer een synagoge binnen te dringen. Toen dat mislukte schoot hij in de omgeving mensen dood.

Balliet stond terecht voor de moorden en poging tot moord op de tientallen mensen in het gebedshuis. Hij gaf tijdens zijn proces blijk van antisemitische, antifeministische en racistische denkbeelden. De twintiger ontkende ook de Holocaust, wat strafbaar is in Duitsland. De regionale rechtbank in Naumburg legde Balliet de hoogst mogelijke straf op.

De man droeg op de dag van de aanslag een militair tenue en filmde zijn aanval op de synagoge. Hij zond die beelden uit via internet, zoals eerder ook bij andere aanslagen gebeurde. Een aanklager sprak tijdens het proces over een van de "meeste walgelijke antisemitische daden sinds de Tweede Wereldoorlog".

Balliet toonde geen berouw. Hij benadrukte tijdens het proces dat zijn poging een bloedbad aan te richten in de synagoge "geen vergissing" was. "Ze zijn mijn vijanden", verklaarde hij. De man kwam destijds echter niet voorbij de deur van het gebedshuis en doodde een vrouwelijke voorbijganger en een man bij een kebabzaak.

Meer uit Buitenland

CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

27 minuten geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

28 minuten geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

31 minuten geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

34 minuten geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

36 minuten geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

3 uur geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

7 uur geleden