Duitse wielrenner Kämna ligt nog op ic, maar situatie stabiel
TENERIFE (ANP/RTR) - De Duitse wielrenner Lennard Kämna, die woensdag betrokken raakte bij een verkeersongeval tijdens een training op Tenerife, ligt in stabiele toestand op de intensive care. De 27-jarige wielrenner heeft verschillende verwondingen opgelopen, meldt zijn ploeg Bora-hansgrohe. In de verklaring van de ploeg valt verder te lezen dat Kämna reageert en in staat is om te communiceren.
"Hij wordt zeer goed verzorgd in het ziekenhuis op Tenerife en zal de komende dagen nog op de intensivecareafdeling blijven. Familieleden en mensen van de ploeg zijn bij hem", meldt Bora-hansgrohe.
De ploeg gaf ook meer informatie vrij over het verkeersongeluk. "De eerste bevindingen wijzen erop dat de bestuurder van het voertuig linksaf draaide en zo in botsing kwam met Lennard", valt te lezen. "Hij reed op dat moment met de andere renners van onze trainingsgroep, bijgestaan door twee coaches. Er waren geen andere mensen betrokken bij het incident."
Opluchting
Ook teammanager Ralph Denk reageerde op de situatie. "We zijn opgelucht dat Lennards toestand is gestabiliseerd na dit ernstige ongeval en dat hij het goed maakt naar omstandigheden", zegt hij. "Vanuit het team zullen we er alles aan blijven doen om ervoor te zorgen dat hij volledig herstelt van dit ongeluk. Dat is het enige wat nu telt. Al het andere kan wachten."
Kämna bereidde zich op Tenerife voor op zijn grote doelen dit seizoen: de Giro d'Italia (4 tot en met 26 mei) en de Tour de France (29 juni tot en met 21 juli). In aanloop naar de Italiaanse wielerronde zou hij ook deelnemen aan de Tour of the Alps (15 tot 19 april).
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
7 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
9 uur geleden