Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wielrenner Kämna ligt nog op ic, maar situatie stabiel

Duitse wielrenner Kämna ligt nog op ic, maar situatie stabiel

TENERIFE (ANP/RTR) - De Duitse wielrenner Lennard Kämna, die woensdag betrokken raakte bij een verkeersongeval tijdens een training op Tenerife, ligt in stabiele toestand op de intensive care. De 27-jarige wielrenner heeft verschillende verwondingen opgelopen, meldt zijn ploeg Bora-hansgrohe. In de verklaring van de ploeg valt verder te lezen dat Kämna reageert en in staat is om te communiceren.

"Hij wordt zeer goed verzorgd in het ziekenhuis op Tenerife en zal de komende dagen nog op de intensivecareafdeling blijven. Familieleden en mensen van de ploeg zijn bij hem", meldt Bora-hansgrohe.

De ploeg gaf ook meer informatie vrij over het verkeersongeluk. "De eerste bevindingen wijzen erop dat de bestuurder van het voertuig linksaf draaide en zo in botsing kwam met Lennard", valt te lezen. "Hij reed op dat moment met de andere renners van onze trainingsgroep, bijgestaan door twee coaches. Er waren geen andere mensen betrokken bij het incident."

Opluchting

Ook teammanager Ralph Denk reageerde op de situatie. "We zijn opgelucht dat Lennards toestand is gestabiliseerd na dit ernstige ongeval en dat hij het goed maakt naar omstandigheden", zegt hij. "Vanuit het team zullen we er alles aan blijven doen om ervoor te zorgen dat hij volledig herstelt van dit ongeluk. Dat is het enige wat nu telt. Al het andere kan wachten."

Kämna bereidde zich op Tenerife voor op zijn grote doelen dit seizoen: de Giro d'Italia (4 tot en met 26 mei) en de Tour de France (29 juni tot en met 21 juli). In aanloop naar de Italiaanse wielerronde zou hij ook deelnemen aan de Tour of the Alps (15 tot 19 april).

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

4 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

5 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

6 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

6 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

11 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

12 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

12 uur geleden