Duitse werkgeversorganisatie: snel meer arbeidsmigranten werven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie heeft snel meer arbeidsmigranten nodig om te voorkomen dat personeelstekorten economische schade gaan aanrichten. Dat heeft Rainer Dulger, de president van de Duitse werkgeversorganisatie BDA, gezegd. Volgens hem moeten de regels voor het aantrekken van arbeidsmigranten snel moeten versoepeld, want anders kan er door ernstige personeelstekorten welvaart verloren gaan in de grootste economie van Europa.
Volgens de BDA-president zijn er jaarlijks minstens een half miljoen nieuwe kenniswerkers nodig om de Duitse economie te laten draaien. Hij zegt dat er nu ongeveer 45 miljoen mensen in Duitsland aan het werk zijn, maar dat dit er over tien jaar 5 miljoen minder zullen zijn omdat mensen met pensioen gaan. Dat gat zal moeten worden opgevuld met arbeidsmigranten, aldus de werkgeversvoorman.
Dulger stelt dat Berlijn de regels rond arbeidsmigranten moet veranderen, zodat gekwalificeerde werknemers uit het buitenland makkelijker in Duitsland aan de slag kunnen gaan. Zo moeten lange wachttijden voor arbeidsvergunningen worden afgeschaft. Dulger vindt dat er een speciaal agentschap moet komen om die processen te stroomlijnen.
Maar er moet ook meer werk worden gemaakt van binnenlands potentieel, aldus Dulger. Het gaat dan bijvoorbeeld om meer kansen voor mensen zonder opleiding en meer mogelijkheden rond werk en privéleven.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
7 uur geleden