Duitse werkgeversorganisatie: snel meer arbeidsmigranten werven
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie heeft snel meer arbeidsmigranten nodig om te voorkomen dat personeelstekorten economische schade gaan aanrichten. Dat heeft Rainer Dulger, de president van de Duitse werkgeversorganisatie BDA, gezegd. Volgens hem moeten de regels voor het aantrekken van arbeidsmigranten snel moeten versoepeld, want anders kan er door ernstige personeelstekorten welvaart verloren gaan in de grootste economie van Europa.
Volgens de BDA-president zijn er jaarlijks minstens een half miljoen nieuwe kenniswerkers nodig om de Duitse economie te laten draaien. Hij zegt dat er nu ongeveer 45 miljoen mensen in Duitsland aan het werk zijn, maar dat dit er over tien jaar 5 miljoen minder zullen zijn omdat mensen met pensioen gaan. Dat gat zal moeten worden opgevuld met arbeidsmigranten, aldus de werkgeversvoorman.
Dulger stelt dat Berlijn de regels rond arbeidsmigranten moet veranderen, zodat gekwalificeerde werknemers uit het buitenland makkelijker in Duitsland aan de slag kunnen gaan. Zo moeten lange wachttijden voor arbeidsvergunningen worden afgeschaft. Dulger vindt dat er een speciaal agentschap moet komen om die processen te stroomlijnen.
Maar er moet ook meer werk worden gemaakt van binnenlands potentieel, aldus Dulger. Het gaat dan bijvoorbeeld om meer kansen voor mensen zonder opleiding en meer mogelijkheden rond werk en privéleven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
14 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
14 uur geleden