Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse wandelaars omgekomen in de Alpen

Duitse wandelaars omgekomen in de Alpen

TANNHEIM/ST. ANTÖNIEN/WARTH (ANP/DPA) - Drie Duitse wandelaars zijn dit weekeinde omgekomen in de Alpen. Zij vielen allen voor de ogen van hun familieleden de diepte in. Twee van de doden vielen in Oostenrijk, een in Zwitserland.

Een wandelaar uit de deelstaat Noordrijn-Westfalen stortte vrijdag in het Oostenrijkse Tirol naar beneden van 1770 meter boven zeeniveau. Het 74-jarige slachtoffer viel eerst van een steile helling en daarna van een bijna verticale rotswand. Hij was samen met zijn vrouw en vrienden in de buurt van Tannheim. De wandelroute was geclassificeerd als middelzwaar de doorgangen vaak smal en steil zijn.

Een 52-jarige klimmer kwam in het Zwitserse kanton Graubünden om het leven toen hij van een via ferrata 100 meter naar beneden stortte. Dat gebeurde in bijzijn van zijn vrouw en andere familieleden.

Op zaterdag viel een 57-jarige wandelaar uit het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen op de Karhorn in Vorarlberg 100 meter van een steile rotswand nadat hij was uitgegleden. Dat gebeurde bij het afdalen nadat hij en zijn vrouw op de top hun dochter hadden ontmoet, die met haar groep een andere weg naar de top had genomen.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaat Colombia gewond na aanslag

BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.

24 minuten geleden
Opnieuw protesten in Los Angeles om aanhoudingen immigranten

LOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Vrouw steekt meerdere mensen in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.

5 uur geleden
Dode en gewonden door nieuwe Russische aanval op Charkiv

CHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.

6 uur geleden
Man rijdt met auto in op groep mensen in Duitse Passau

PASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.

7 uur geleden
Musk verwijdert Epstein-tweet over Trump

NEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.

9 uur geleden
Bulgaarse ouderen gered uit 'martelkamers' van illegale tehuizen

JAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.

9 uur geleden