Duitse voetballers krijgen ieder 400.000 euro bij WK-titel
FRANKFURT (ANP) - De spelers van de Duitse voetbalploeg krijgen ieder 400.000 euro als ze eind dit jaar in Qatar het WK winnen. Dat hebben de toonaangevende internationals Manuel Neuer, Thomas Müller, Joshua Kimmich en Ilkay Gündogan afgesproken met de Duitse bond DFB. "We hebben intensieve gesprekken gevoerd in een goede, constructieve sfeer", zegt voorzitter Bernd Neuendorf van de DFB. "Uiteindelijk zijn we tot een voor iedereen acceptabele oplossing gekomen."
Bij het WK van 2018 in Rusland hadden de Duitse voetballers 350.000 euro kunnen verdienen als ze de wereldtitel zouden prolongeren die de 'Mannschaft' in 2014 veroverde. Als titelverdediger bleef Duitsland echter steken in de groepsfase. De Duitsers eindigden als laatste in een poule met Zweden, Mexico en Zuid-Korea. Vier jaar eerder kregen de spelers 300.0000 euro toen ze in Brazilië wereldkampioen werden.
In Qatar ontvangen de Duitse internationals 50.000 euro als ze in ieder geval de knock-outfase halen. Dat bedrag loopt op naar 100.000 euro bij het bereiken van de kwartfinales en naar 150.000 euro als de halve finales worden gehaald. Brons pakken betekent dat de Duitsers ieder 200.000 euro krijgen, voor het verliezen van de finale staat 250.000 euro.
De KNVB maakt doorgaans niet bekend hoe hoog de premies zijn voor de Nederlandse voetballers op eindtoernooien.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
22 uur geleden