Duitse voetballers krijgen ieder 400.000 euro bij WK-titel
FRANKFURT (ANP) - De spelers van de Duitse voetbalploeg krijgen ieder 400.000 euro als ze eind dit jaar in Qatar het WK winnen. Dat hebben de toonaangevende internationals Manuel Neuer, Thomas Müller, Joshua Kimmich en Ilkay Gündogan afgesproken met de Duitse bond DFB. "We hebben intensieve gesprekken gevoerd in een goede, constructieve sfeer", zegt voorzitter Bernd Neuendorf van de DFB. "Uiteindelijk zijn we tot een voor iedereen acceptabele oplossing gekomen."
Bij het WK van 2018 in Rusland hadden de Duitse voetballers 350.000 euro kunnen verdienen als ze de wereldtitel zouden prolongeren die de 'Mannschaft' in 2014 veroverde. Als titelverdediger bleef Duitsland echter steken in de groepsfase. De Duitsers eindigden als laatste in een poule met Zweden, Mexico en Zuid-Korea. Vier jaar eerder kregen de spelers 300.0000 euro toen ze in Brazilië wereldkampioen werden.
In Qatar ontvangen de Duitse internationals 50.000 euro als ze in ieder geval de knock-outfase halen. Dat bedrag loopt op naar 100.000 euro bij het bereiken van de kwartfinales en naar 150.000 euro als de halve finales worden gehaald. Brons pakken betekent dat de Duitsers ieder 200.000 euro krijgen, voor het verliezen van de finale staat 250.000 euro.
De KNVB maakt doorgaans niet bekend hoe hoog de premies zijn voor de Nederlandse voetballers op eindtoernooien.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
1 dag geleden