Duitse voetballers krijgen ieder 400.000 euro bij WK-titel
FRANKFURT (ANP) - De spelers van de Duitse voetbalploeg krijgen ieder 400.000 euro als ze eind dit jaar in Qatar het WK winnen. Dat hebben de toonaangevende internationals Manuel Neuer, Thomas Müller, Joshua Kimmich en Ilkay Gündogan afgesproken met de Duitse bond DFB. "We hebben intensieve gesprekken gevoerd in een goede, constructieve sfeer", zegt voorzitter Bernd Neuendorf van de DFB. "Uiteindelijk zijn we tot een voor iedereen acceptabele oplossing gekomen."
Bij het WK van 2018 in Rusland hadden de Duitse voetballers 350.000 euro kunnen verdienen als ze de wereldtitel zouden prolongeren die de 'Mannschaft' in 2014 veroverde. Als titelverdediger bleef Duitsland echter steken in de groepsfase. De Duitsers eindigden als laatste in een poule met Zweden, Mexico en Zuid-Korea. Vier jaar eerder kregen de spelers 300.0000 euro toen ze in Brazilië wereldkampioen werden.
In Qatar ontvangen de Duitse internationals 50.000 euro als ze in ieder geval de knock-outfase halen. Dat bedrag loopt op naar 100.000 euro bij het bereiken van de kwartfinales en naar 150.000 euro als de halve finales worden gehaald. Brons pakken betekent dat de Duitsers ieder 200.000 euro krijgen, voor het verliezen van de finale staat 250.000 euro.
De KNVB maakt doorgaans niet bekend hoe hoog de premies zijn voor de Nederlandse voetballers op eindtoernooien.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
14 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
14 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
15 uur geleden