Duitse topeconoom: opkomst extreemrechts gevaar voor groei
BERLIJN (ANP) - De opkomst van extreemrechts in Duitsland is een gevaar voor de economie omdat buitenlandse vakkrachten kunnen worden afgeschrikt om te komen werken in het land. Dat heeft de Duitse topeconoom Veronika Grimm gezegd. Grimm behoort tot de zogenoemde Sachverständigenrat, die bestaat uit vijf economische experts. Die raad is het belangrijkste economische adviesorgaan van de Duitse bondskanselier.
In Duitsland is de laatste tijd veel onrust ontstaan door de opkomst van de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die zich keert tegen buitenlanders en ook tegen de Europese Unie. Er zijn grote protesten geweest tegen AfD en ook in het Duitse bedrijfsleven en politiek zijn er al zorgen uitgesproken dat Duitsland minder aantrekkelijk wordt voor arbeidsmigranten. Die zijn juist hard nodig vanwege de vergrijzing en personeelstekorten.
Grimm uit nu ook haar bezorgdheid. Zij stelt dat de toenemende populariteit van AfD de groei van het land kan ondermijnen. Volgens haar zijn goed opgeleide buitenlandse vakmensen hard nodig.
Economische stagnatie
Ze doet verder ook een oproep aan de politiek om ervoor te zorgen dat Duitsland aantrekkelijk blijft voor innovatieve ondernemingen. Grimm vindt dat er minder bureaucratie moet zijn en ook lagere belastingen.
Momenteel bevindt Duitsland zich volgens haar in een fase van economische stagnatie, mede door de afzwakkende wereldeconomie waardoor de Duitse export wordt geraakt. Naar verluidt werkt de regering van bondskanselier Olaf Scholz aan een miljardenpakket met belastingverlagingen voor bedrijven om zo de economie te stimuleren.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
36 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geleden