Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse topeconoom: opkomst extreemrechts gevaar voor groei

Duitse topeconoom: opkomst extreemrechts gevaar voor groei

BERLIJN (ANP) - De opkomst van extreemrechts in Duitsland is een gevaar voor de economie omdat buitenlandse vakkrachten kunnen worden afgeschrikt om te komen werken in het land. Dat heeft de Duitse topeconoom Veronika Grimm gezegd. Grimm behoort tot de zogenoemde Sachverständigenrat, die bestaat uit vijf economische experts. Die raad is het belangrijkste economische adviesorgaan van de Duitse bondskanselier.

In Duitsland is de laatste tijd veel onrust ontstaan door de opkomst van de extreemrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD), die zich keert tegen buitenlanders en ook tegen de Europese Unie. Er zijn grote protesten geweest tegen AfD en ook in het Duitse bedrijfsleven en politiek zijn er al zorgen uitgesproken dat Duitsland minder aantrekkelijk wordt voor arbeidsmigranten. Die zijn juist hard nodig vanwege de vergrijzing en personeelstekorten.

Grimm uit nu ook haar bezorgdheid. Zij stelt dat de toenemende populariteit van AfD de groei van het land kan ondermijnen. Volgens haar zijn goed opgeleide buitenlandse vakmensen hard nodig.

Economische stagnatie

Ze doet verder ook een oproep aan de politiek om ervoor te zorgen dat Duitsland aantrekkelijk blijft voor innovatieve ondernemingen. Grimm vindt dat er minder bureaucratie moet zijn en ook lagere belastingen.

Momenteel bevindt Duitsland zich volgens haar in een fase van economische stagnatie, mede door de afzwakkende wereldeconomie waardoor de Duitse export wordt geraakt. Naar verluidt werkt de regering van bondskanselier Olaf Scholz aan een miljardenpakket met belastingverlagingen voor bedrijven om zo de economie te stimuleren.

Meer uit Financieel

Philips achtervolgd door juridische zaken slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.

9 minuten geleden
Airbus mikt op recordaantal afgeleverde vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Vliegtuigbouwer Airbus streeft ernaar om dit jaar een recordaantal commerciële vliegtuigen af te leveren. Het bedrijf profiteert naar eigen zeggen van een "sterke vraag" en een winststijging in 2025.

10 minuten geleden
Viaplay sluit 2025 af met minder abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft het jaar 2025 afgesloten met minder abonnees. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland de Formule 1 uitzendt, telde in de maanden oktober, november en december 2025 ongeveer 4,36 miljoen abonnees. Dat zijn er ruim 8 procent minder dan de bijna 4,8 miljoen in het vierde kwartaal van 2024.

2 uur geleden
Bill Gates zegt toespraak op AI-top af na ophef om Epstein-band

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Bill Gates heeft een voor donderdag geplande toespraak op een internationale top over kunstmatige intelligentie (AI) in India op het laatste moment afgezegd. Volgens de Gates Foundation wil de Microsoft-oprichter niet dat de focus van het evenement te veel wordt afgeleid. Gates is in opspraak door zijn vroegere band met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
KLM zet extra mensen in om claims uit sneeuwweek af te handelen

AMSTERDAM (ANP) - KLM zet tijdelijk extra personeel in om het toegenomen aantal claims te verwerken. De luchtvaartmaatschappij heeft na de sneeuwweek op Schiphol in januari meer klantvragen en claims binnengekregen en is nog niet klaar met het afhandelen daarvan.

2 uur geleden
Terugroepactie babyvoeding drukt op verwachte groei Nestlé

VEVEY (ANP) - De grootschalige terugroepactie van babyvoeding door Nestlé heeft een negatieve invloed op de verwachte omzetgroei van het voedingsconcern. Nestlé heeft in tientallen landen, waaronder Nederland, babyvoeding uit de schappen gehaald om de mogelijke aanwezigheid van de giftige stof cereulide. Die kan leiden tot braken en diarree. In het eerste kwartaal alleen loopt de impact voor het bedrijf naar schatting in de honderden miljoenen.

3 uur geleden
Minste ziekmeldingen in januari in vijf jaar door late griepgolf

SON (ANP) - Het aantal ziekmeldingen in januari is in vijf jaar niet zo laag geweest. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare, die gezamenlijk verzuimregelingen voor zo'n miljoen Nederlandse werknemers voorzien. Dat komt voornamelijk omdat de griepepidemie dit jaar relatief laat is begonnen.

3 uur geleden