Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse slachterij Tönnies hervat productie na coronalockdown

Duitse slachterij Tönnies hervat productie na coronalockdown

RHEDA-WIEDENBRÜCK (ANP/DPA) - Het grote Duitse slachtbedrijf Tönnies heeft de productie na een lockdown in de hoofdvestiging in Rheda-Wiedenbrück in beperkte mate hervat. Half juni werd het bedrijf gesloten nadat circa 1400 van de 6000 werknemers besmet bleken met het nieuwe coronavirus. Dat bracht de autoriteiten ertoe plaatselijke en tijdelijke coronamaatregelen af te kondigden in gemeenten rond de slachterij en vleesverwerker Tönnies.

Het is niet duidelijk of het bedrijf toestemming heeft alle activiteiten te hervatten. Vooralsnog mogen 30.000 varkens naar het bedrijf worden gebracht. Dat zijn er zeker vijfhonderd meer dan wat er op één normale werkdag wordt afgeleverd. Er is nog overleg over de hervatting van de hele productie. Het stilleggen van Tönnies heeft een 'stuwmeer' aan varkens in stallen veroorzaakt, omdat veebedrijven hun dieren niet meer kwijt kunnen.

Meer uit Buitenland

Australië trekt visum in van parlementariër uit Israël

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.

35 minuten geleden
Hamas bestudeert weer voorstel voor bestand

CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.

44 minuten geleden
Dodental Oekraïne loopt op na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.

1 uur geleden
Finland: bestand en veiligheidsgaranties belangrijkst bij overleg

HELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.

3 uur geleden
Joe Caroff, ontwerper van iconisch 007-logo, overleden

NEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.

5 uur geleden
Zelensky in Washington aangekomen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.

7 uur geleden
Trump: herovering Krim en NAVO-lidmaatschap geen optie Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden