Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse slachterij Tönnies hervat productie na coronalockdown

Duitse slachterij Tönnies hervat productie na coronalockdown

RHEDA-WIEDENBRÜCK (ANP/DPA) - Het grote Duitse slachtbedrijf Tönnies heeft de productie na een lockdown in de hoofdvestiging in Rheda-Wiedenbrück in beperkte mate hervat. Half juni werd het bedrijf gesloten nadat circa 1400 van de 6000 werknemers besmet bleken met het nieuwe coronavirus. Dat bracht de autoriteiten ertoe plaatselijke en tijdelijke coronamaatregelen af te kondigden in gemeenten rond de slachterij en vleesverwerker Tönnies.

Het is niet duidelijk of het bedrijf toestemming heeft alle activiteiten te hervatten. Vooralsnog mogen 30.000 varkens naar het bedrijf worden gebracht. Dat zijn er zeker vijfhonderd meer dan wat er op één normale werkdag wordt afgeleverd. Er is nog overleg over de hervatting van de hele productie. Het stilleggen van Tönnies heeft een 'stuwmeer' aan varkens in stallen veroorzaakt, omdat veebedrijven hun dieren niet meer kwijt kunnen.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden na aardbeving in zuiden van de Filipijnen

MANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.

8 minuten geleden
Israël verwacht dat gevechten met Iran enkele dagen zullen duren

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.

57 minuten geleden
Patrick Bruel in hechtenis voor verhoor in zedenonderzoek

PARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.

2 uur geleden
Kubilius: lidstaten moeten proactiever zijn bij detectie drones

NICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.

2 uur geleden
NAVO-vliegtuigen halen binnengedrongen drone neer boven Letland

RIGA (ANP) - NAVO-vliegtuigen hebben een drone neergehaald die het luchtruim van Letland was binnengedrongen, zegt de Letse krijgsmacht. De actie is waarschijnlijk het werk van de Franse Rafale-gevechtsvliegtuigen die het Baltische land beschermen. De Baltische landen hebben de laatste tijd geregeld te maken met Oekraïense aanvalsdrones die door Rusland worden verstoord.

3 uur geleden
Israël meldt opnieuw reeks raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt opnieuw een reeks raketten uit Iran te hebben waargenomen en stelt dat de luchtverdediging bezig is om die te onderscheppen. De strijd tussen die landen is geëscaleerd na een Israëlische aanval op Beiroet zondag.

3 uur geleden
Kallas: Midden-Oosten heeft geen escalatie nodig

NICOSIA (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas betreurt de recente escalatie in de Iranoorlog. "De regio heeft geen escalatie nodig, maar juist dat de partijen aan de onderhandelingstafel gaan zitten en tot een akkoord komen", zei ze maandag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Defensie in Cyprus.

4 uur geleden